“Άσσος” ανόδου για την Νίκη Κρήνης!

Η Νίκη Κρήνης παίζοντας όσο χρειάστηκε πέτυχε μια επαγγελματική νίκη με σκορ 4 – 0 στην έδρα της κόντρα στον Μαχητή Τερψιθέας, έφτασε τους 31 βαθμούς και ουσιαστικά κλείδωσε εκτός συγκλονιστικού απροόπτου την δεύτερη θέση και την απευθείας άνοδο στην Β ΕΠΣΛ κατηγορίας μια αγωνιστική πριν την λήξη της αγωνιστικής περιόδου.

Από δύο τέρματα πέτυχαν οι Χρήστος Τσανάκας και Τσάρας οι οποίοι ήταν και οι πρωταγωνιστές της αναμέτρησης.

Οι μπλε κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 5′ με όμορφο σουτ του Χρήστου Τσανάκα.
Ενώ τριάντα λεπτά αργότερα ο Θοδωρής Μαργαριτόπουλος έκανε όμορφη παράλληλη σέντρα και ο Τσάρας με κοντινό πλασέ πέτυχε το 2 – 0.

Όπως και στο πρώτο μέρος έτσι και στο δεύτερο η Νίκη πέτυχε γκολ στα πρώτα πέντε λεπτά με τον Χρήστο Τσανάκα και πάλι, ο οποίος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα,όταν στο 50′ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή.

Το τελικό 4 – 0 πέτυχε ο Τσάρας στο 70′ με σουτ, πετυχαίνοντας και αυτός το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Νίκη Κρήνης (Σάκης Τσιάρας): Καραστέργιος, Αλεξανδράκης, Βάτσικας, Ζησόπουλος, Νταφόπουλος (65′ Γακόπουλος) Μαργαριτόπουλος Θ., Πετρόπουλος (65′ Μαργαριτόπουλος Κ.), Τσανάκας Ι. (55′ Μαργαριτόπουλος Γ.), Τσιάρας, Τσανάκας Χρ. (55′ Διαμαντής) Σελήνης.