Πήρε το ματς της χρονιάς η Θύελλα Βασιλί!

Η Θύελλα Βασιλί έκαμψε εύκολα την αντίσταση του Απόλλωνα Γαλήνης, τον οποίο και νίκησε εντός έδρας με 3 – 1 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Έτσι κατάφερε να πάρει μεγάλη βαθμολογική ανάσα όσο αφορά την υπόθεση παραμονή στην κατηγορία καθώς έφτασε τους 13 βαθμούς και βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 34′ με τον Γιώργο Τριανταφύλλου και έτσι πήραν από το πρώτο ημίχρονο το προβάδισμα.
Την υπόθεση νίκη κατάφεραν να… καθαρίσουν μέσα σε 2′ με το καλημέρα του δεύτερου ημιχρόνου.

Στο 48′ ο Ζαγγανάς πέτυχε το 2-0.

Ενώ στο 50′ ο Καραγιάννης πέτυχε το 3-0 και παράλληλα σφράγισε την νίκη για την ομάδα του.

Το μοναδικό που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-1 με τον Χασιώτη στο 90′ του αγώνα.

Θύελλα Βασιλί (Θοδωρής Μπόγκας): Γκατζανάς, Μαργαρίτης, Τριανταφύλλου Β., Τριανταφύλλου Γ. (62′ Αγγελουσόπουλος Β.), Τριανταφύλλου Αν., Αλεξίου, Καραγιάννης, Αρίφι (84′ Ζαφειρόπουλος), Ζαγγανάς (76′ Βλαχάκης), Μουτκανάς, Μαργαριτόπουλος.

Απόλλων Γαλήνης (Βασίλης Καψούρης): Μασιάλας, Κωστούλας, Γκέκας, Μπαλανίκας, Κολοβός, Χατζόπουλος, Παπανικολάου, Κουρέτσος, Γκαράνης, Λιζέκας, Σουλιώτης.

Αγωνίστηκαν και οι: Γκουλιάκος, Χασιώτης.