Πέρασε και από την Γαλήνη με “μπροστάρη” τον Σπανό ο ΑΟ Ναρθακίου

Ο ΑΟ Ναρθακίου σκοράροντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο και με πρωταγωνιστή τον Σπανό, “άλωσε” την έδρα του Απόλλων Γαλήνης με σκορ 0 – 2 και με 19 βαθμούς είναι στην 10η θέση, μετά από 14 αγωνιστικές στην Α1 ΕΠΣΛ κατηγορία.

Η αναμέτρηση διεξήχθη κάτω από πολύ δυνατό αέρα σε όλη την διάρκεια της και οι φιλοξενούμενοι απείλησαν αρχικά στο 35′ όταν το σουτ του Καραβαγγέλη, κόντραρε και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Σπανός εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες και με κοντινή κεφαλιά πέτυχε το 0 – 1.

Ο ίδιος παίκτης στο 80′ με όμορφο πλασέ στην κόντρα επίθεση πέτυχε το 0 – 2 και παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Επίσης οι φιλοξενούμενοι είχαν και δυο καλές στιγμές με τους Βράκα και Καραβαγγέλη με τον τερματοφύλακα της Γαλήνης να τους σταματά.

ΑΟ Ναρθακίου (Γιάννης Βασιλείου): Ζειμπέκης, Δημακόπουλος, Νταιάκης, Τσαπέπας, Λελεντζής, Καψιώχας (80′ Μπουλούτσος), Αρσενόπουλος, Καραβαγγέλης, Βράκας (70′ Καπετάνος), Βαρελάς (85′ Μανταλιάς), Σπανός.