Ε(χ)ασε την ευκαιρία!

Σε ένα γεμάτο από σκορ παιχνίδι στις Νέες Καρυές, Αμπελόκηποι και Αναγέννηση Φαρσάλων ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2 – 2 στη τρίτη και τελευταία αγωνιστική των αγώνων μπαράζ της ανόδου στη Α΄1 ΕΠΣΛ.

received_10203453292410024

Βέβαια, αυτό το αποτέλεσμα δεν ευνόησε κανέναν, καθώς το Μελισσοχώρι είναι αυτό όπου θα μετέχει τη νέα χρονιά στην Α΄1 τοπική κατηγορία. Πάντως, οι Αμπελόκηποι τερμάτισαν στη δεύτερη θέση με δύο βαθμούς κι έχασαν την ευκαιρία κατάκτησης πρώτης θέσης, ενώ με ένα πόντο τελείωσε η Αναγέννηση Φαρσάλων τους αγώνες μπαράζ.

received_10203453292330022

Το σκορ άνοιξαν νωρίς στο παιχνίδι οι τυπικά φιλοξενούμενοι. Σκόρερ ο «συνήθης ύποπτος» Δημήτρης Αρβανιτοζήσης που εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στη «καρδιά» της άμυνας των… γηπεδούχων και από το ύψος της μικρής περιοχής κέρδισε τον Μπονόμι για το 1 – 0.

Νωρίτερα βέβαια χρονικά ο Ζαγγανάς ήταν εκείνος που εκτέλεσε ένα φάουλ το οποίο και έφερε τη μπάλα στην αντίπαλη περιοχή των Αμπελοκήπων, εκεί όπου μετά από σύγχυση σκόραρε ο Δημήτρης Αρβανιτοζήσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, οι Αμπελόκηποι ισοφάρισαν σε 1 – 1 και έφεραν το ματς στα ίσια με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιώργου Λεσάι.

Μάλιστα, στο 75ο λεπτό ήρθε και η ολική ανατροπή του σκορ και το 2 – 1 για τους τυπικά γηπεδούχους, με το δυνατό σουτ του Γιώργου Λεσάι έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Το 2 – 2 συνέβη στο 87ο λεπτό με σκόρερ τον Γιάννη Πατσιούρα, όπου με πλασέ από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μπονόμι και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.