Ήττα με σκορ αλά Premier League στο φινάλε για τον Ολυμπιακό…

Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε ο Ολυμπιακός Αμπελιάς στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΛ κατηγορίας στην έδρα των Βούναινων.

Έτσι οι “ερυθρόλευκοι” ολοκλήρωσαν αυτή την δύσκολη και ψυχοθφόρα σεζόν στην 7η θέση με 56 βαθμούς εντυπωσιάζοντας τους πάντες στην πρώτη τους εμφάνιση στην κατηγορία.Στα της αναμέτρησης το στείρο πρώτο ημίχρονο διαδέχθηκε μια βροχή από πέντε τέρματα στο δεύτερο μέρος.

Αρχικά τα Βούναινα κατάφεραν να πάρουν”αέρα” δύο τερμάτων ανοίγοντας αρχικά το σκορ στο 60′ με δυνατό σουτ του Τσαπράζη, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Φαρμάκας με κεφαλιά πέτυχε το 2-0.

Ο Ολυμπιακός είχε άμεση απάντηση και με μπροστάρη τον “κιλλερ” της Λευτέρη Δενελάβα αρχικά μείωσε στο 75′ ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Δημακόπουλου έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη με πλασέ του Πρεσακάρου στο 85′.

Η ομάδα της Αμπελιάς αποχαιρέτησε την χρονιά με την παρακάτω φωτογραφία.