Ήττα για την Θύελλα Βασιλί από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΛ Αβέρωφ

Η Θύελλα Βασιλί γνώρισε την ήττα με σκορ 6 – 0 από τον ΠΑΟΛ Αβέρωφ στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού και κατάφεραν να το εκμεταλλευτούν.

Η αρχή έγινε μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Αμπατζίδης άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Η ομάδα του Αβέρωφ συνέχισε το ίδιο δυναμικά και δέκα λεπτά αργότερα έφτασε στην επίτευξη ενός ακόμη τέρματος, αυτή τη φορά με τον Μήτρο, ο οποίος βρήκε τον απαραίτητο χώρο και τελείωσε όμορφα τη φάση, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Στη συνέχεια του πρώτου μέρους όμως τίποτα άλλο δεν άλλαξε.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, οι γηπεδούχοι μέσα σε δέκα λεπτά πέτυχαν ακόμη τρία τέρματα.

Με τον ίδιο μάλιστα πρωταγωνιστή, καθώς ο Παπαναστασούλης σκόραρε στο 65′, στο 71′ και στο 75′ και έκανε το 5 – 0 σημειώνοντας παράλληλα χατ τρικ. Ενώ το τελικό 6 – 0 διαμόρφωσε ο Αμπατζίδης στο 78′.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Αχιλλέας Μανάκας – Θανάσης Δουζένης): Κοτσιανούλης, Στεργίου, Μπαντέλας, Γούτος, Λιάπης, Βασιλόπουλος, Μήτρος, Γκουτσιούδης, Καζάνι Κ., Καζάνι Γκ., Αμπατζίδης.

Θύελλα Βασιλί (Θοδωρής Μπόγκας): Γκατζανάς, Τριανταφύλλου, Αλεξίου, Μπόγκας, Καραγιάννης, Μαργαρίτης, Αρίφι, Ζαφειρόπουλος, Γούσιος, Ξυνογαλάς, Αγγελουσόπουλος.

Διαιτητική Τριπλέτα: Ντελέζος Ι., Χήτος, Κοσμέτου.