Ήττα στο τελευταίο εκτός έδρας παιχνίδι του Γυμναστικού Συλλόγου Φαρσάλων

Την ήττα με σκορ 77-56 γνώρισε στην έδρα της Ελίμειας ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων στο τελευταίο εκτός έδρας παιχνίδι του για την φετινή σεζόν.

Οι μπλε μπήκαν καλύτερα στο παρκέ και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έκλεισε βρίσκοντας τους μπροστά με επτά πόντους
15-22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως και από το 15ο λεπτό και μετέπειτα οι γηπεδούχοι επέβαλαν τον δικό τους ρυθμό και με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 22-6, πήγαν στα αποδυτήρια όντας μπροστά με δέκα 38-28.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και να μειώσουν την διαφορά όμως το μομέντουμ του αγώνα ήταν στα χέρια της Ελίμειας και έτσι το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με τους γηπεδούχους να έχουν το προβάδισμα με 59-43.

Ο προπονητής του Γυμναστικού Συλλόγου Φαρσάλων κ. Χάρης Φόρος έδωσε ευκαιρίες σε παιδιά που δεν είχαν μεγάλο χρόνο συμμετοχής ώστε να πάρουν εμπειρίες και χρόνο.

Εν τέλει η λήξη της αναμέτρησης βρήκε την Ελίμεια νικήτρια με σκορ 77-56.

Τα Δεκάλεπτα: 15-22, 22-6, 21-15, 19-13.

ΕΛΙΜΕΙΑ (Δημόπουλος): Τσιρέκας, Μαλούτας 13 (1), Σαπούρας 12 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης 3 (1), Κούβελας 3 (1), Τσούκας 17 (3), Μούσιος 2, Μαλλιούρας 8, Μακρής 8 (1), Τσιμίδης 11.

ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ(Φόρος): Νικολόπουλος 6 (1), Ντίνος 10 (2), Σαββίδης 2, Χαιρετίδης, Αναγνωστόπουλος Χ. 5 (1), Συνετός 10, Αναγνωστόπουλος Γ. 7 (1), Λούτας, Λιούπης 3 (1), Καραδήμας 3 (1), Μακρής 10.