“Ντύθηκαν” Ουόριορς και πήραν το ροζ φύλλο, οι μικροί του Γυμναστικού!

Μια διαφορετική νίκη από όλες τις άλλες σημείωσε στο κλειστό Γυμναστήριο των Φαρσάλων η ομάδα της Κ21 του Γ.Σ.Φαρσάλων απέναντι στην Ιωλκία στα πλαίσια των αγωνιστικών υποχρεώσεων για την Α2 ΕΣΚΑΘ.

Οι μικροί επικράτησαν με σκορ 80-69, βομβαρδίζοντας τον αντίπαλο με 22 εύστοχα τρίποντα κατά την διάρκεια της αναμέτρησης, σημειώνοντας τους 66 από τους 80 με αυτόν τον τρόπο.

Στην πρώτη περίοδο βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 10 πόντους, στο σημείο αυτό η Ιωλκία αντέδρασε και έφερε την αναμέτρηση στο -2 στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκορ 36-34.

Η τρίτη περίοδος ήταν στον πόντο για τις δυο ομάδες και στο τέλος της έκλεισε με 18-17 υπέρ των γηπεδούχων.

Στην τέταρτη περίοδο η διαφορά μεγάλωσε για την ομάδα του Σωτήρη Ρίζου και έτσι η ομάδα της Κ21 του Γ.Σ.Φαρσάλων πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με το “ρεκόρ” 22 τριπόντων.

Δεκάλεπτα: 22-12, 14-22, 18-17, 26-18

Γ.Σ.Φαρσάλων (Ρίζος): Λούτας, Ερελιάδης, Αλεξόπουλος, Λιούπης, Παπαγεωργίου, Μπακαλόπουλος, Τσιανταφύλλου, Δημόπουλος  Ταστεμίρογλου, Παραγάλας