“Βαριά” ήττα από τον πρωτοπόρο για τον Αθλητικό…

Την ήττα με σκορ 64 – 29 δέχθηκε ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων από τον πρωτοπόρο Κεραυνό Λάρισας σε παιχνίδι που διεξήχθη στο Κλειστό του Αγίου Θωμά.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι “κίτρινοι” ήταν τρομερά άστοχοι και κατάφεραν να πετύχουν μόλις 2 πόντους ενώ δέχθηκαν 14.

ΚΕΥΡΑΥΝΟΣ - ΑΣΦ-7082

Οι γηπεδούχοι έχοντας υπέρ τους το μομέντουμ της αναμέτρησης κατάφεραν να αυξήσουν την υπέρ τους διαφορά και με επιμέρους σκορ 19 – 9 κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια όντας μπροστά με 24 πόντους (35 – 11).

ΚΕΥΡΑΥΝΟΣ - ΑΣΦ-7050

ΚΕΥΡΑΥΝΟΣ - ΑΣΦ-7067

Στο τρίτο δεκάλεπτο τώρα ο Αθλητικός σκόραρε 10 πόντους, όμως ο Κεραυνός κατάφερε να σκοράρει 12 και το δεκάλεπτο έληξε με τους “πράσινους” να βρίσκονται μπροστά με 47 – 21.

ΚΕΥΡΑΥΝΟΣ - ΑΣΦ-7074

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν μια “τυπική διαδικασία” και ο Κεραυνός κατάφερε να πάρει την νίκη με το ευρύ 64 – 29.