Νίκη για τον Α.Σ. Φαρσάλων απέναντι στην ομάδα του BC Βόλος

Την νίκη σημείωσε χθες η ομάδα του ΑΣ. Φαρσάλων απέναντι στην ομάδα του BC Βόλος στο κλειστό γυμναστήριο Φαρσάλων με 84-39 για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΘ.

Διαιτητές, παίκτες και θεατές κράτησαν ενός λεπτού σιγή στην μνήμη των θυμάτων του πολύνεκρου σιδηροδρομικού δυστυχήματος των Τεμπών πριν από την έναρξη του αγώνα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Φαρσαλινοί πήραν ένα προβάδισμα 8 πόντων, ενώ στην δεύτερη περίοδο η διαφορά άγγιξε τους 20 πόντους. Ίδια εικόνα και στις δυο περιόδους της επανάληψης, όπου τελικά ο Α.Σ. Φαρσάλων σημείωσε μια άνετη νίκη. Αξίζει να σημειωθεί ότι απομένει μια εξ αναβολής αναμέτρηση, μεταξύ των δύο ομάδων στον Βόλο για να ολοκληρώσουν τις φετινές αγωνιστικές τους υποχρεώσεις. Πρώτος σκόρερ για τον Α.Σ.Φαρσάλων ο Ρούμπας με 30 πόντους, ενώ για την ομάδα του Βόλου ο Μαυρογένης με 12 πόντους.