Ήττα για τον Αθλητικό Σύλλογο Φαρσάλων

Ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων γνώρισε την ήττα με σκορ 56-80 από το Αρμένιο στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής  του 1ου ομίλου της Β΄ ΕΣΚΑΘ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν από το πρώτο δεκάλεπτο το προβάδισμα με σκορ 14 -22, ενώ πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο όντας μπροστά με 27 – 41.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι καθώς το Αρμένιο προηγήθηκε με 37 – 62 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου για να λήξει η αναμέτρηση με σκορ 56 – 80.

Οι Φαρσαλινοί παρατάχθηκαν με αρκετές απουσίες βασικών παικτών στην συγκεκριμένη αναμέτρηση στην οποία συνολικά αγωνίστηκαν μόλις επτά μπασκετμπολίστες των Φαρσαλινών.

Τα Δεκάλεπτα: 14-22,27-41,37-62,56-80.

Διαιτητές: Γεωργούλης – Τίκας

Α.Σ.Φαρσάλων (Μανετζής Αντώνης, Γιώργος Γκουντόπουλος): Παπαδόπουλος , Μητσογιάννης, Γκουντόπουλος, Χρόνης , Μανετζής, Γιαννούλης, Αλεξίου .

Αρμένιο (Καψούρης): Μουστέλης, Χαιδουλης, Παλιόπουλος, Λάππας, Πιταροκοίλης Φιλοκώστας, Μαστορίδης, Ντόκος, Γεωργακόπουλος, Ψάρρας.