Ήττα στην πρεμιέρα για τον Α. Σ. Φαρσάλων

Με ήττα στο Βόλο ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στην Β’ ΕΣΚΑΘ, η ομάδα μπΆσκετ του Α. Σ. Φαρσάλων απέναντι στην ομάδα του Α.Ε.Σ. Ολυμπιονίκη.

Οι Φαρσαλινοί έχασαν έδαφος στα πρώτα δύο δεκάλεπτα με το ημίχρονο να λήγει 43-30. Στην επανάληψη ψαλίδισαν την διαφορά στους 6 πόντους στην τρίτη περίοδο, όμως δεν ήταν αρκετό για να δραπετεύσουν με την πρώτη εκτός έδρας νίκη και ηττήθηκαν με σκορ 66-59.

Δεκάλεπτα:26-16, 43-30, 53-47, 66-59.

Διαιτητές: Κοντοστάθης, Γεωργοσόπουλος

Α.Ε.Σ.Ολυμπιονίκης (Μυριντζής): Καραγεωργόπουλος, Μαρμαράς, Θάνος, Μπέρμπερι, Γιάνναινας, Σιούτης, Παρασχάκης, Στεφόπουλος, Τσιαμπαλής, Γιακάς, Βογιατζόγλου.

Α.Σ.Φαρσάλων: (Μανετζής Αντώνης): Καισέρογλου, Μητσογιάννης, Αλεξίου Ν. 8, Θεοχάρης 18 (2), Χρόνης 8, Μανετζής, Γιαννούλης, Αλεξίου Ι. 6, Ρούμπας 19.

Πηγή: Με πληροφορίες από billkara66.blogspot.com