Εντός έδρας ήττα για τον Ολυμπιακό Αμπελιάς…

Ο Ολυμπιακός Αμπελιάς γνώρισε εντός έδρας ήττα από τον Όλυμπο Γόννων με σκορ 0 – 1 για την 5η αγωνιστική της Α ΕΠΣΛ.

Έτσι οι ερυθρόλευκοι παρέμειναν στον 1 βαθμό.

Στο πρώτο ημίχρονο όσο και αν προσπάθησαν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, δεν κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα… δίχτυα.

Η Αμπελιά είχε κάποιες καλές στιγμές με τους Μερτζανίδη και Χριστοδούλου δεν κατάφερε όμως να πετύχει κάποιο τέρμα.

Έτσι το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς να έχουμε σκορ στο ματς.

Αντίθετα τώρα στην “επανάληψη” οι Γόννοι κατάφεραν να πετύχουν να πετύχουν το γκολ με σκόρερ τον Κόκρα.

Μάλιστα παρά την προσπάθεια των παικτών του Ολυμπιακού Αμπελιάς, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, και έτσι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή τους βρήκε νικητές με 0 – 1.

Ολυμπιακός Αμπελιάς: Αθανασόπουλος, Μερτζανίδης Ηλ., Σαμαράς, Κοτρώτσιος Αθ., Ραπτοτάσιος Π., Χριστοδούλου, Τσανάς, Καφαντάρης, Γκουντάρας, Βράκας, Μερτζανίδης Φ.

Έπαιξαν και οι: Σουφχάρας, Καρατζούκος, Κοτρώτσιος Χρ.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Παπαζήσης, Ριζούλης (46′ Τσιντζιλώνης), Γκουγκουλιάς Ν., Μπούμπουλης Αθ., Τζήκας Δ., Τσούγιας, Μπούμπουλης Ευάγγ., Σερίφης, Κόκρας (82′ Υμεράι), Κολτσίδας, Ζαϊρές (70′ Λιόγκας).