“Κράτησε”…για ένα ημίχρονο

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε η Αναγέννηση Φαρσάλων εκτός έδρα από την ομάδα της Γαλήνης στο πλαίσιο των αγωνιστικών υποχρεώσεων της Α1΄ ΕΠΣΛ.

Οι Φαρσαλινοί κράτησαν το σκορ στο 0-0 για ένα ημίχρονο δημιουργώντας φάσεις κυρίως με αντεπιθέσεις.

Στην επανάληψη το σκορ άνοιξε στο 49′ ο Τζέφρι όπου πέτυχε το πρώτο τέρμα για τον Απόλλωνα Γαλήνης, με τον Κυριακόπουλο να διπλασιάζει τα τέρματα στο 63′.

Το τελικό 3-0 για τους γηπεδούχους διαμόρφωσε στο 75′ ξανά ο Τζέφρι στο 75′ πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση.

Η Σύνθεση

Αναγέννηση Φαρσάλων (Ρόφαλης): Ρόφαλης, Βλαχάκης, Καρακώστας, Θλιβερός (82′ Θεοχαρόπουλος Απ.), Αγ. Φρρόκου (60′ Δημουλάς Σ.), Τζιλήρας (68′ Φρρόκου Αλ.), Μπανιάς, Θέος (50′ Δημουλάς Δ.), Τσοβάρας, Κατμέρος, Φωτογιάννης.

Κάντε εγγραφή στο κανάλι μας για να βλέπετε πρώτοι όλα τα νέα βίντεο!