“Κράτησε”…για ένα ημίχρονο

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε η Αναγέννηση Φαρσάλων εκτός έδρα από την ομάδα της Γαλήνης στο πλαίσιο των αγωνιστικών υποχρεώσεων της Α1΄ ΕΠΣΛ.

Οι Φαρσαλινοί κράτησαν το σκορ στο 0-0 για ένα ημίχρονο δημιουργώντας φάσεις κυρίως με αντεπιθέσεις.

Στην επανάληψη το σκορ άνοιξε στο 49′ ο Τζέφρι όπου πέτυχε το πρώτο τέρμα για τον Απόλλωνα Γαλήνης, με τον Κυριακόπουλο να διπλασιάζει τα τέρματα στο 63′.

Το τελικό 3-0 για τους γηπεδούχους διαμόρφωσε στο 75′ ξανά ο Τζέφρι στο 75′ πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση.

Η Σύνθεση

Αναγέννηση Φαρσάλων (Ρόφαλης): Ρόφαλης, Βλαχάκης, Καρακώστας, Θλιβερός (82′ Θεοχαρόπουλος Απ.), Αγ. Φρρόκου (60′ Δημουλάς Σ.), Τζιλήρας (68′ Φρρόκου Αλ.), Μπανιάς, Θέος (50′ Δημουλάς Δ.), Τσοβάρας, Κατμέρος, Φωτογιάννης.