Ήττα με παράπονα για τον Γ.Σ.Φαρσάλων στην Κομοτηνή

Την ήττα με 82-77 γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του Γ.Σ. Φαρσάλων, στην Κομοτηνή, στο πλαίσιο των αγωνιστικών υποχρεώσεων της Β’ Εθνικής Ανδρών. Έχοντας συμπληρώσει 18 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής, οι Φαρσαλινοί μετρούν 10 νίκες και 8 ήττες.

Οι μπλέ βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κάνοντας κακό ξεκίνημα στα πρώτα πέντε λεπτά (22-4), με τους γηπεδούχους να παίρνουν διαφορά ασφαλείας 12 πόντων στην πρώτη περίοδο (25-13), διαφορά η οποία παρέμεινε έως την λήξη του ημιχρόνου (48-36).

Στο Β΄ημίχρονο οι παίκτες του Γρηγόρη Γιασάρη κατέβασαν την διαφορά στους 5 πόντους (61-56) στην εκπνοή της τρίτης περιόδου.

Στην τέταρτη περίοδο οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο έως το τελευταίο λεπτό όπου τελικά η γηπεδούχος ομάδα πήρε την νίκη με 82-77.

Σε επικοινωνία που είχαμε με την πρόεδρο του Γ.Σ.Φαρσάλων κ.Έρη Σιώμου, μας ανέφερε ότι οι παίκτες “μάτωσαν” μέσα στο παιχνίδι, όμως τα σφυρίγματα των διαιτητών στέρησαν την νίκη στην ομάδα τους, κάνοντας λόγο για μια κακή διαιτησία.

Δεκάλεπτα: 25-13, 48-36, 61-56, 82-77

ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 19 (3), Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 5 (1), Καρκατσέλης, Λεχούδης 14, Κουτσοβασίλης 4 (1), Παπανδρεόπουλος, Σπέντζος 16 (2), Χαλήλ 6, Σταυριανόπουλος 9 (1), Ναλμπάντης, Μαγουλάς 9

Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης): Παπαχρήστος 16 (2), Τσούμας, Βρεττάς 8, Πεταλωτής 30 (3), Μουλάς 10, Δέσπος 4, Τσούκας 9 (1).