Ήττα για τον Γ.Σ. Φαρσάλων

Την ήττα με σκορ 78 – 71 γνώρισε ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων στην έδρα του Αία Ευόσμου για το πρωτάθλημα της Β Εθνικής κατηγορίας.

Με την σκέψη στην κρίσιμη έκτακτη γενική συνέλευση της Τρίτης, ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων πάλεψε στην έδρα του Αία Ευόσμου, όμως δεν τα κατάφερε καθώς ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με σκορ 78-71, στο πλαίσιο των αγωνιστικών υποχρεώσεων, της 17ης αγωνιστικής για τη Β’ Εθνική κατηγορία ανδρών.

Οι Φαρσαλινοί βρέθηκαν πίσω στο σκορ, στην πρώτη περίοδο με πέντε πόντους(18-13), μάζεψαν την διαφορά στους τρεις πόντους στην ανάπαυλα του ημιχρόνου (39-36).

Στην τρίτη περίοδο κατάφεραν και μείωσαν ακόμη περισσότερο, μόλις στον ένα πόντο (54-53), όμως στην τελευταία περίοδο, οι γηπεδούχοι πήραν ξανά προβάδισμα διαμορφώνοντας το τελικό 78-71.

Δεκάλεπτα: 18-13, 39-36, 54-53, 78-71

Διαιτητές: Δημάδης-Ντούρας-Μπακάλης (Τσιοπάνος Ι.)

Αίας Ευόσμου (Ποργίοπουλος): Μπρουκς 6 (2), Λαζαρίδης 29 (8), Πετανίδης, Πουλιανίτης 7 (1), Νησιώτης 6, Ζώτος 18 (1), Σεκαδάκης 3 (1), Νέσσης, Καπινιάρης 8 (1),Κατσαούνης, Στόλης, Περιστεράκης.

ΓΣ Φαρσάλων (Γιάσαρης): Καλτσουνάς , Βασιλείου, Παπαχρήστος 16 (2), Τζούμας, Βρέττας 15 (2), Πεταλωτής 14, Μουλάς 1, Δέσπος 20, Τσούκας 5.