Νίκη για τον Α.Σ. Φαρσάλων!

Την νίκη σημείωσε ο Α.Σ.Φαρσάλων στην στο έδρα του, με σκορ 73-70 απέναντι στο Ερμή Αγιάς 2018 για το πρωτάθλημα της Α2′ ΕΣΚΑΘ. Οι δυο ομάδες κινήθηκαν κοντά στο σκορ καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Φαρσαλινοί πήραν μια μικρή διαφορά δυο πόντων (20-18), ενώ στην δεύτερη περίοδο αύξησαν την διαφορά στους 4 πόντους (32-28).

Στην τρίτη περίοδο ο Ερμής Αγιάς ανέβασε στροφές και ψαλίδισε στον πόντο την διαφορά (46-45). Όμως οι Φαρσαλινοί έχοντας τους Δημητρακόπουλο με 26 πόντους και Γκουντόπουλο με 19 πόντους σε εκπληκτική μέρα, δεν έδωσαν περιθώρια αμφισβήτησης στους φιλοξενούμενους σημειώνοντας την πρώτη τους νίκη στην Α2′ ΕΣΚΑΘ για φέτος.

Δεκάλεπτα: 20-18, 32-28, 46-45, 73-70

Διαιτητές: Κίσσας – Δότας Θ.

Α.Σ.Φαρσάλων (Μανετζής): Μητσογιάννης , Θεοχάρης 8(2), Αλεξίου , Ρούμπας Β. 2, Γκουντόπουλος 19(3), Γιαννούλης, Γκρίτζαλης , Μανετζής , Παπατζελίδης , Χρόνης 4, Δημητρακόπουλος 26 (2), Ρούμπας Κ. 14(1).

Ερμής Αγιάς 2018 (Μακροβασίλης): Μαλλιάρας 15(3), Ντεβές 14, Γκατζόγιας , Μάτης Ν., Τάτσιος 11, Χονδροδήμος 6(1), Μάτης Γ. 2, Μπακουρας , Αγορίτσας 17, Ριζούλης 5(1), Αργυρούλης , Κατσαβας.