Ήττα στην Λάρισα για τον Αθλητικό Σύλλογο Φαρσάλων

Την ήττα με σκορ 62 – 40 γνώρισε ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων στην έδρα του Ίκαρου Νεάπολης.

Έτσι οι Φαρσαλινοί δεν κατάφεραν να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ, ούτε αυτή την αγωνιστική.

Το πρώτο δεκάλεπτο είχε χαμηλό σκορ και παραγωγικότητα με τις δυο άμυνες να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο και τον Αθλητικό να είναι μπροστά με βραχεία κεφαλή (11 – 12).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά δέκα πόντων και πήγαν στα αποδυτήρια όντας στο 31 – 21.

Η διαφορά αυξήθηκε στους 14 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο (52 – 28).

Το τέταρτο δεκάλεπτο βρήκε τους γηπεδούχους νικητές με σκορ 62 – 40.

Δεκάλεπτα: 11-12, 31-21, 52-28, 62-40

Διαιτητές: Πετσεπές – Πάνος

Ίκαρος Νεάπολης(Τσιρινδάνης): Πατουλιώτης Θ. 6(1), Παλάσκας Ν. 2, Σπανός Χρ., Λιάλιος Ε. 6, Καραγιάννης Δ. 2, Κυριακάκης Ν. 11(1), Παράσχος Απ. 4, Καρακώστας Ευθ. 2, Μπίλλης Β. 3, Θεοδωρόπουλος Λ. 9(1), Γκορτσίλας Γ. 17(2).

Α.Σ.Φαρσάλων (Μανετζής): Μητσογιάννης, Θεοχάρης 2, Αλεξίου 6(1), Ρούμπας Β. 4, Μανετζής, Παπατζελίδης, Χρόνης 10(2), Ρούμπας Κ. 18(2)