Ήττα στο “νήμα” για τον Αθλητικό Σύλλογο Φαρσάλων

Ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων παρά τις πολλές απουσίες με τις οποίες παρατάχθηκε, «πάλεψε» στα ίσια κόντρα στην Σκιάθο, όμως λύγισε στο τέλος και γνώρισε την ήττα με σκορ 66 – 69. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν μια διαφορά και κατάφεραν να την κρατήσουν μέχρι και το τέλος με το 13 – 19 να είναι το σκορ της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Φαρσαλινοί παρουσιάστηκαν πιο διαβασμένοι και με μεγαλύτερη ενέργεια σε άμυνα και επίθεση κάλυψαν γρήγορα την διαφορά αυτή, ενώ πέρασαν και μπροστά με σκορ 25 – 23 στα μέσα του δεκαλέπτου. Από εκεί και έπειτα το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τις δυο ομάδες να σκοράρουν εκατέρωθεν και η λήξη του ημιχρόνου τις βρήκε ισόπαλες με 34 – 34.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 11 – 19 πέρασαν μπροστά με 45 – 53. Όμως ο Αθλητικός είχε και πάλι «απάντηση» και η αναμέτρηση έγινε «θρίλερ» στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι πήγαν το παιχνίδι στον πόντο, όμως οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν την νίκη με σκορ 66 – 69.

Τα Δεκάλεπτα: 13-19 , 34-34, 45-53, 66-69.

Διαιτητές: Καρλιάμπας – Δελημιχάλης

Α.Σ.Φαρσάλων (Μανετζής): Μητσογιάννης 6(1), Θεοχάρης 13(1), Αλεξίου 3(1), Γιαννούλης, Μανετζής , Παπατζελίδης , Χρόνης 26(3), Ρουμπας 18.

Γ.Σ.Σκιάθου: (Μπορίνος): Ρίκα Κλ., Ρηγανάς 2, Τσιμπλιαράκης 8(2), Τσάκα , Κρίτσαλος 7, Ζαφείρης 11(1), Παπαδάκης 8, Μουτζούρης 8, Πεζάτος 2, Κασαρτζιάδης , Σανίδας 9, Καραθάνος 14.