Ήττα για την Αναγέννηση Φαρσάλων

Με ενδεκάδα ανάγκης παρατάχθηκε η Αναγέννησης Φαρσάλων στον αγώνα με τον Αστήρ Μελισσοχωρίου στην έδρα της στο Βασιλί και ηττήθηκε με σκορ 0-4, για το πρωτάθλημα της Α1′ ΕΠΣΛ.

Οι γηπεδούχοι δέχθηκαν το πρώτο τέρμα στο 18΄ από τον Χαρούλη και με αυτό το γκολ οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και ενώ φαινόταν οτι το σκορ θα είναι χαμηλό ένα γκολ του Κολοβού στο 54΄οδήγησε στην
“κατάρρευση” τους γηπεδούχους, με την ομάδα του Μελισσοχωρίου να σημειώνει άλλα δυο τέρματα εως την λήξη της αναμέτρησης στο 78′ ξανά με τον Χαρούλη και στο 90′ με τον Διαμαντή.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Θεοχαρόπουλος): Γκατζανάς, Αγγελακόπουλος, Τζιλήρας, Δημουλάς Π (λτ 46′ Μισαηλίδης), Πατσιούρας, Τσιακαβίτης, Καρακώστας, Ζαγγανάς, Δημουλάς Δ.(Δημουλάς Σ.), Σαλής, Γιαχνής (60′ Φ. Σακελλαρίου).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Σαραλής, Μαλαχτάρης, Κολοβός, Αβδουλάς, Σουλιώτης, Χαρούλης (Οικονόμου Ε.), Ζαρκάδης (75′ Διαμαντής), Καραμάνος, Λιάγκας, Δανιλούλης.