΄Ήττήθηκε από τον πρωτοπόρο στα Ιωάννινα

Ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων «πάλεψε» στα ίσια κόντρα στον πρωτοπόρο ΠΑΣ Γιάννενα όμως ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με σκορ 62-55 και έτσι γνώρισε την δεύτερη ήττα του μετά από οκτώ αγωνιστικές στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων ξεκίνησε με χαμηλό τέμπο επιθετικά το παιχνίδι καθώς σημείωσε μόνο 10 πόντους στην πρώτη περίοδο και δέχτηκε 23 πόντους (23-10). Στη δεύτερη περίοδο κατάφερε να μειώσει στους 10 πόντους διαφορά και να ξαναμπεί στο παιχνίδι(37-27).

Ίδια εικόνα και στην τρίτη περίοδο, όπου στη λήξη της, η διαφορά παρέμεινε στους 10 πόντους (51-41), πηγαίνοντας στην τελευταία και καθοριστική περίοδο, όντας στο -10. Οι παίκτες του Γρηγόρη Γιασάρη, προσπάθησαν και κατέβασαν τη διαφορά στους 7 πόντους, όμως η αξιόμαχη ομάδα των Ιωαννίνων δικαιολόγησε την πρώτη θέση στο βαθμολογικό πίνακα, πετυχαίνοντας ακόμη μια νίκη στην έδρα της. Την επόμενη Κυριακή ο Γ.Σ. Φαρσάλων υποδέχεται την ομάδα της Γέφυρας για την 9η αγωνιστική της Β’ Εθνικής κατηγορίας.

Τα Δεκάλεπτα: 23-10, 37-27, 51-41, 62-55

Διαιτητές: Λόρτος-Αγραφιώτης Τζ.-Τζιοπάνος Γ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας, Ντόβας 15(2), Μαυρογιάννης 13(2), Καραγκιολίδης 8, Ναούμης 2, Μάντζιος 3, Πάτρας 6, Κωστούλας, Μανάκας 15, Τσίρμπας-Αναγνώστου

Γ.Σ. Φαρσάλων (Γιασάρης): Παπαχρήστος 11, Τσούμας 4, Βρεττάς 2, Πεταλωτής 14, Μούλας 7, Δέσπος 11, Τσούκας 6(2).