Εντός έδρας ήττα για τον Α.Σ. Φαρσάλων

Την ήττα με 68 – 71 γνώρισε ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων από τους Νέους της ΑΕΛ στο Κλειστό Γυμναστήριο των Φαρσάλων.

Η αναμέτρηση ήταν από την αρχή μέχρι το τέλος της ντέρμπι με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν πόντο – πόντο ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν προβάδισμα με 17 – 18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Φαρσαλινοί κατάφεραν να περάσουν μπροστά και να πάνε στα αποδυτήρια όντας μπροστά με δυο πόντους 39 – 37.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αθλητικός με σερί 22 – 14 πέρασαν μπροστά με δέκα πόντους 61 – 51.

Με την έναρξη του τελευταίου δεκαλέπτου ο Α.Σ.Φ πέρασε μπροστά με 12 πόντους 63 – 51.

Από εκεί και έπειτα οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ένα σερί 5 – 20 και κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο με σκορ 68 – 71.

Δεκάλεπτα: :17-18, 39-37, 61-51, 68-71.

Διαιτητές: Καραχρήστος – Παλιοβάιος.

Οι Συνθέσεις

Α.Σ.Φαρσάλων (Μανετζής): Μητσογιάννης , Αλεξίου 5, Γεωργακόπουλος , Γκουντόπουλος  25(4), Γιαννούλης , Ρούμπας Β. 3, Μάρκος 3(1), Μανετζής , Παπατζελίδης , Χρόνης 18, Ρουμπας Κ. 14.

Νέοι ΑΕΛ (Αμδίτης-Βαγιόπουλος): Ταμπαρης Σ. 18(3), Σκριάπας 11(1), Κρεμμύδας 3, Γαβρογιάννης 7, Ραχμάνης 20(2), Τσιγάρας 10(2), Κατσιλέρος, Ρουγκάς, Τζιμόπουλος, Μακρής, Σάλλας 2.

Κάντε εγγραφή στο κανάλι μας για να βλέπετε πρώτοι όλα τα νέα βίντεο!