«Εξάσφαιρη» η Θύελλα Βασιλί!

«Εξάσφαιρη» η Θύελλα Βασιλί διέλυσε τον Μυραικό με σκορ 6 – 0 και έφτασε τους 8 βαθμούς και την 5η θέση.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 20′ μετά από προσπάθεια του Βαρσάμη και αυτογκόλ των φιλοξενούμενων.

Ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Καραγιάννης αστόχησε σε πέναλτι.

Στο 40′ ο Βαρσάμης με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το 2 – 0 και έτσι οι γηπεδούχοι πήραν μαξιλαράκι ασφαλείας πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Θύελλα ανέβασε στροφές και στο 50′ ο Ακρίβος πέτυχε το 3 – 0, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Βαΐτση να σκοράρει και να πετύχει το 4 – 0.

Τα δυο επόμενα τέρματα είχαν την υπογραφή του Γιώργου Τριανταφύλλου ο οποίος αρχικά στο 65′ πέτυχε το 5 – 0, ενώ στο 70′ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδος του και παράλληλα με το 6 – 0 σημείωσε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Θύελλα Βασιλί (Λεωνίδας Βαΐτσης): Κατωτικίδης, Λιτσοπουλος, Αλεξίου, Συργκάνης, Τριανταφύλλου Βασίλειος, Ακρίβος, Καραγιάννης, Κουκουτής, Αγγελουσοπουλος Βάιος, Βαρσάμης, Βαΐτσης Δημήτρης.

Έπαιξαν και οι: Μπόγκας Θεόδωρος, Τριανταφύλλου Γιώργος, Μαργαριτόπουλος.