Συνεχίζει με 4 στα 4 ο Γ.Σ.Φαρσάλων

Τρελαίνει κόσμο ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής κατηγορίας, καθώς το «τρένο» του Γρηγόρη Γιασάρη πέρασε και από τον Πολύγυρο με σκορ 66 – 75 και πλέον είναι «τετρακίνητο» με 4 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους Φαρσαλινούς να επιβάλλουν τον δικό τους ρυθμό από την αρχή του αγώνα και αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι ποτέ δεν βρέθηκαν να κυνηγούν το σκορ, έχοντας πάντα το προβάδισμα.

Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε την ομάδα του Γρηγόρη Γιασάρη μπροστά με 9 πόντους και σκορ 13 – 22. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Φαρσαλινοί δέχθηκαν και πάλι μόλις 13 πόντους ενώ κατάφεραν να σκοράρουν 18 και να πάνε στο ημίχρονο μπροστά με σκορ 26-38.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η αναμέτρηση «άνοιξε» επιθετικά, απέκτησε πιο γρήγορο ρυθμό όμως αυτό βόλεψε τον Γυμναστικό ο οποίος «πάτησε το γκάζι» και πέρασε μπροστά με διψήφια διαφορά και σκορ 42 – 56. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η διαχείριση του υπέρ τους σκορ και των δυνάμεων έγινε άψογα από τους Φαρσαλινούς οι οποίοι «άλωσαν» την έδρα του Πολύγυρου με τελικό σκορ 66 – 75 και μαζί με τον ΠΑΣ Γιάννινα είναι στην κορυφή του πρωταθλήματος με το απόλυτο σε 4 αναμετρήσεις!!!

Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Θεοδώρου-Σαρακενίδης

Τα δεκάλεπτα: 13-22, 26-38, 42-56, 66-75

Οι Συνθέσεις

Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 8(2), Πιπιλιάρης 30(1), Ντισλής 9(1), Δεληγκάρης, Βλάχος, Παπαθανασίου 1, Νικολόπουλος, Νούκαρης 8(1), Στόικος, Αμούτζιας, Αλεξιάδης 2, Γραβάνης 8.

Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης): Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 13, Τσούμας Σ. 16(3), Βρεττάς 8, Πεταλωτής 20(2), Μουλάς 2, Δέσπος 12, Τσούκας 4(1), Στάνκοβιτς