Ήττα για τον Α.Σ. Φαρσάλων

Την ήττα με σκορ 66 – 40 γνώρισε ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων κόντρα στην Ιωλκία Βόλου για την δεύτερη αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα από νωρίς με 11-2 και 19-5 με την πρώτη περίοδο να λήγει με σκορ 21 – 8.

Στην δεύτερη περίοδο και με σερί 3 – 11 ο Αθλητικός μείωσε στους πέντε στα μέσα σχεδόν 24 – 19.

Αλλά οι λάθος επιλογές σε άμυνα και επίθεση έδωσαν την δυνατότητα στην Ιωλκία να τρέξει σερί 12 – 5 και το ημίχρονο την βρήκε μπροστά με 36 – 23.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αυτό που έκρινε την αναμέτρηση καθώς οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα σερί 14 – 3 και πέρασαν μπροστά με 50 – 26.

Στην τελευταία περίοδο οι Φαρσαλινοί έτρεξαν ένα σερί 0 – 8 μείωσαν σε 50 – 34 δίχως όμως να πλησιάσουν περισσότερο και έτσι η αναμέτρηση έληξε με σκορ 66 – 40.

Τα Δεκάλεπτα: 21-8, 36-23, 50-26, 66-40

A.Σ.ΦAPΣAΛΩN (Μανετζής Α. Γκουντόπουλος Γ.): Θεοχάρης 9(2), Zάγκας 15, Pούμπας 2,Μανετζής, Χρόνης 8(1), Zαχαρής 4, PούμπΣ K. 2,