«Έσπασε το ρόδι» με «διπλό» η Νίκη Κρήνης!

Τους πρώτους 3 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα, κατέκτησε η ομάδα της Νίκης Κρήνης η οποία ξεπέρασε με σκορ 1 – 3 το εμπόδιο του Διογένη.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με σκόρερ τον Κώστα Φανίδη, μετά από πολύ όμορφη προσπάθεια του Θοδωρή Βάτσικα και σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Νίκη μπήκε «μουδιασμένα» με συνέπεια να δώσει χώρο στον αντίπαλο.

Κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Διογένης και κέρδισε πέναλτι.

Ο Λεβέντης απέκρουσε όμως στην επαναφορά σημειώθηκε το 1 – 1.

Εν η Νίκη ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να πετύχει το 1 – 2 μετά από προσωπική προσπάθεια και σουτ «βολίδα» του Χρήστου Τσανάκα.

Ενώ λίγο αργότερα, ο σκόρερ έγινε δημιουργός όταν εκτέλεσε δυνατά φάουλ,ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε αρχικά, αλλά ήρθε σαν τρέιλερ ο Κώστας Τσιάρας,ο οποίος με πλασέ πέτυχε το 1 – 3 και «καθάρισε» την υπόθεση νίκη.

Νίκη Κρήνης (Σάκης Τσιάρας): Λεβέντης, Σουφλέρης (46′ Μαργαριτόπουλος), Διαμαντής, Ρουμελιώτης, Νταφόπουλος, Βάτσικας Θ., Αλεξανδράκης (68′ Βάτσικας Σ.), Τσανάκας Ι., Τσιάρας (80′ Σελήνης), Τσανάκας Χ., Φανίδης (82′ Κόκκινος)