«Έσπασε το ρόδι» με «διπλό» η Νίκη Κρήνης!

Τους πρώτους 3 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα, κατέκτησε η ομάδα της Νίκης Κρήνης η οποία ξεπέρασε με σκορ 1 – 3 το εμπόδιο του Διογένη.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με σκόρερ τον Κώστα Φανίδη, μετά από πολύ όμορφη προσπάθεια του Θοδωρή Βάτσικα και σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Νίκη μπήκε «μουδιασμένα» με συνέπεια να δώσει χώρο στον αντίπαλο.

Κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Διογένης και κέρδισε πέναλτι.

Ο Λεβέντης απέκρουσε όμως στην επαναφορά σημειώθηκε το 1 – 1.

Εν η Νίκη ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να πετύχει το 1 – 2 μετά από προσωπική προσπάθεια και σουτ «βολίδα» του Χρήστου Τσανάκα.

Ενώ λίγο αργότερα, ο σκόρερ έγινε δημιουργός όταν εκτέλεσε δυνατά φάουλ,ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε αρχικά, αλλά ήρθε σαν τρέιλερ ο Κώστας Τσιάρας,ο οποίος με πλασέ πέτυχε το 1 – 3 και «καθάρισε» την υπόθεση νίκη.

Η Σύνθεση

Νίκη Κρήνης (Σάκης Τσιάρας): Λεβέντης, Σουφλέρης (46′ Μαργαριτόπουλος), Διαμαντής, Ρουμελιώτης, Νταφόπουλος, Βάτσικας Θ., Αλεξανδράκης (68′ Βάτσικας Σ.), Τσανάκας Ι., Τσιάρας (80′ Σελήνης), Τσανάκας Χ., Φανίδης (82′ Κόκκινος)

Κάντε εγγραφή στο κανάλι μας για να βλέπετε πρώτοι όλα τα νέα βίντεο!