«Αεράτο» διπλό στο ντέρμπι με την Κρήνη και 2/2 για τις Χαλκιάδες

Ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων πέρασε άνετα με σκορ 0 – 3 από την έδρα της Νίκης Κρήνης στο τοπικό ντέρμπι του 3ου ομίλου της Β ΕΠΣΛ κατηγορίας, πέτυχε την δεύτερη σερί νίκη του και έτσι μετρά 6 βαθμούς στις δυο πρώτες αναμετρήσεις.

Από την άλλη η Νίκη Κρήνης δεν έχει βαθμό σε αυτές τις δυο πρώτες «στροφές».

Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνας ο Πέτσας βγήκε στην πλάτη της άμυνας μετά από έξυπνη πάσα του Αντωνιάδη και με ψηλοκρεμαστό πλασέ άνοιξε το σκορ.

Δυο λεπτά αργότερα ο Μπατζανούλης έκανε όμορφη ατομική ενέργεια, πάτησε περιοχή και με δυνατό σουτ από τα δεξιά πέτυχε το 0 – 2, σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Ο Μπατζανούλης στο 75′ ήταν αυτός που σφράγισε την νίκη για την ομάδα του με όμορφο σουτ μέσα από την περιοχή, πετυχαίνοντας το 0 – 3 και παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν και άλλες καλές στιγμές με τους Σιδηρόπουλο, Γκουνάρα Σταύρο και Μπατζανούλη όμως το 0 – 3 παρέμεινε μέχρι την λήξη της αναμέτρησης.

Οι Συνθέσεις

Νίκη Κρήνης (Σάκης Τσιάρας):Νταφόπουλος, Σελήνης (46′ Φανίδης), Διαμαντής, Μαργαριτόπουλος Ι. , Βάης, Κανατούλας, Αλεξανδράκης (65′ Κόκκινος), Τσανάκας Ι., Τσιάρας (75′ Μαγαλιός), Τσανάκας Χ., Βάτσικας (60′ Μαργαριτόπουλος Κ.)

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων (Βασίλης Τσιανάκας): Ραπτόπουλος, Κυριάκου (65′ Σκέγια), Μητσόπουλος, Ζαχόπουλος, Αντωνιάδης, Νεμπεγλέρας, Πέτσας (70′ Γκουνάρας Χρ.), Τασιόπουλος (55′ Νασιούλας), Μπατζανούλης (80′ Μακρυγιάννης), Σιδηρόπουλος, Γκουνάρας Στ.

Κάντε εγγραφή στο κανάλι μας για να βλέπετε πρώτοι όλα τα νέα βίντεο!