Ήττα εκτός έδρας για τον Αχιλλέα Φαρσάλων…

Την ήττα με σκορ 5 – 0 γνώρισε ο Αχιλλέας Φαρσάλων κόντρα στο ΠΟ Ελασσόνας για την δεύτερη αγωνιστική της Α ΕΠΣΛ DETOX κατηγορίας και έτσι παρέμεινε στους μηδέν βαθμούς συγκομιδή.

Το φιλμ του αγώνα:
2’ Σουτ του Ματούλα από αριστερά, μπλόκαρε ο Παπαδημητρίου.
5’ Σουτ του Ματούλα πάλι από αριστερά θα βρει στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Πααπαδημητρίου.
9’ Φάουλ του Πεπκολάι με τον Παπαδημητρίου αρχικά να αποκρούει και στη συνέχεια θα κοντράρει σε παίκτη του ΠΟΕ και θα περάσει άουτ.
11’ Σέντρα σουτ Ζηρδέλη από αριστερά με τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο και να περνάει άουτ.
22’ Σέντρα Πεπκολάι από αριστερά με την μπάλα να φτάνει Λαζαρίδη που θα σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0
30’ Πάσα του Ματούλα στον Ζηρδέλη με τον Παπαδημητρίου να διώχνει σε κόρνερ πλασέ του τελευταίου.
31’ Αντεπίθεση για τον Αχιλλέα Φαρσάλων με τον Λαζάρα που θα σουτάρει από αριστερά και τον Γούπο να μπλοκάρει τη μπάλα.
36’ Με δυνατό σουτ ο Πεπκολάι από δεξιά θα νικήσει τον Παπαδημητρίου για το 2-0 του ΠΟΕ.
47’ Δυνατό σουτ του Χάμου μετά από πάσα του Ματούλα θα περάσει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παπαδημητρίου.
51’ Σέντρα σουτ του Νταμπώση από αριστερά με τη μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά και να καταλήγει στα δίχτυα του Παπαδημητρίου για το 3-0 του ΠΟΕ.
63’ Ο Ματούλας θα περάσει και τον τερματοφύλακα και με πλασέ θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-0 του ΠΟΕ.
71’ Σουτ του Ζηρδέλη από το ύψος της περιοχής θα περάσει άουτ.
74’ Εκτέλεση φάουλ του Χάμου με τον Παπαγεωργίου να αποκρούει πέφτοντας στη δεξιά του γωνία, θα αποκρούσει και κοντινή προβολή, με τη μπάλα να φτάνει στο Ζηρδέλη που με κοντινό πλασέ θα ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 5-0.

ΠΟ Ελασσόνας (Ζήσης Ζιάγκας): Γούπος, Μπούσιας, Νταμπώσης, Σουγλής, Περτζιόνι (72’ Μπαρλαγιάννης Ν.), Πετάνι, Χάμος, Πεπκολάι (56’ Παναγιώτου), Ζηρδέλης (78’ Χατζηβασίλης), Ματούλας, Λαζαρίδης (67’ Μουστάκας).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Αρίστος Παπαγεωργίου): Παπαδημητρίου Α., Παπακωνσταντίνου, Γκούνης Μπερσιάνης, Καναβός (45’ – 87’ Τσούλης), Αναγνώστης, Ζιώγας, Τλούπας, Κούμρια, Γαγάρας (58’ Πετράκης Μ.), Ιμερέι (45’ Μπαιράμης).