Ηττήθηκε στις Σέρρες ο Γ.Σ. Φαρσάλων Krousta

Ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων Krousta γνώρισε την ήττα με σκορ 71-65 στην έδρα του Ίκαρου Σερρών και έτσι έσπασε το αήττητο σερί τριών αγώνων των μπλε.
Πλέον ο Γυμναστικός με ρεκόρ 10 νίκες και 13 ήττες βρίσκεται στην 8η θέση με 33 βαθμούς.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι πολύ κοντά στο σκορ σε κλειστό παιχνίδι με τους γηπεδούχους να παίρνουν κεφάλι με έναν πόντο 14-13.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι σε ένα παιχνίδι με χαμηλό σκορ και οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια όντας μπροστά με τρείς πόντους 30-27.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 22-12 πέρασαν μπροστά με δέκα πόντους 52-42.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Φαρσαλινοί πίεσαν, προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι όμως οι γηπεδούχοι που έπαιζαν την ύπαρξη τους στην κατηγορία πήραν το ροζ φύλλο με σκορ 71-65.
Πρώτος σκόρερ της ομάδας του κ. Φόρου ήταν ο Σωτήρης Γκιουλέκας με 18 πόντους ενώ ο Χρήστος Αναγνωστόπουλος με 16, ο Γιώργος Λεπενιώτης με 13 και ο Δημήτρης Δέσπος με 11 ήταν επίσης διψήφιοι.

Τα Δεκάλεπτα: 14 – 13, 42 – 41, 64 – 55, 71 – 65.

ΊΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Σίσκος): Γεωργιανός 13(2), Δαλαγκόζης, Κουτσοκώστας 1, Γκούτζιας, Καραμπέκης 16(1), Θολιώτης 9(2), Φώτογλου 5 (1), Κακιούζης 17, Κάτος 3(1), Σιδερίδης 7(2), Παπαδόπουλος, Ζαρίμπας.
Γ.Σ.Φαρσάλων (Φόρος): Λεπενιώτης 13(2), Χαιρετίδης 4, Φιλιππόπουλος, Αναγνωστόπουλος 16(2), Τσιώγκας, Συνετός, Τοπουζίδης 4, Γκιουλέκας 18(1), Δέσπος 11.