Ήττα για τον Α.Σ.Φαρσάλων στην έδρα της Ιωλκίας Βόλου

Την ήττα με σκορ 52 – 43 γνώρισε ο Α.Σ. Φαρσάλων στην έδρα της Ιωλκίας Βόλου. Οι γηπεδούχοι ήταν από την αρχή μπροστά με σκορ 16 – 8, ενώ η λήξη του ημιχρόνου τους βρήκε μπροστά με 32 – 17. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διατηρήσουν την υπέρ τους διαφορά και το τρίτο δεκάλεπτο τους βρήκε μπροστά με 42 – 27. Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ο Αθλητικός έκανε «αντεπίθεση διαρκείας» μείωσε όμως δεν κατάφερε να πετύχει το κάτι παραπάνω και ηττήθηκε με σκορ 52 – 43. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Ζάγκας με 21 πόντους ενώ διψήφιος για τους Φαρσαλινούς ήταν και ο Ζαχαρής ο οποίος σημείωσε 10 πόντους.

ΔEKAΛEΠTA: 16-8, 32-17, 42-27, 52-43.

IΩΛKIA(KONTAKHΣ) KOKKAΛHΣ 1, KΛEITΣAΣ 1, MΠETAΣ 7(1), TΣAΓKΛHΣ , KIΣKINHΣ 16(3), MΠABETΣIAΣ 5, ΔAΦKOΣ 7, KAPANAΣIOΣ 1, ΦAΣOYΛAΣ , KAPAMΠEΛIAΣ 6(2), ΓEΩPΓAΛOΠOYΛOΣ 8.

A.Σ.ΦAPΣAΛΩN (MANETZHΣ): ΘEOXAPHΣ 1, KAΛOΓEPOΠOYΛOΣ , ΠAΠATZEΛIΔHΣ , ZAΓKAΣ 21(5), ΓEΩPΓOΛOΠOYΛOΣ, ΓIANNOYΛHΣ , MAPKOΣ 4, MANETZHΣ ANT., XPONHΣ 4, ZAXAPHΣ 10, POYMΠAΣ 3.