Η αγωνιστική της Β´ ΕΠΣΛ

Με πολλά τοπικά ντέρμπι συνεχίζεται η 15η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β ΕΠΣΛ κατηγορίας η οποία συνεχίζεται με φουλ αγωνιστική δράση και αυτό το Σαββατοκύριακο.

Ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας ΑΟ Ναρθακίου με 35 βαθμούς ο οποίος την προηγούμενη αγωνιστική δεν είχε παιχνίδι ελέω αναβολής της αναμέτρησης με την Νίκη Κρήνης αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ουραγό Σταυραετό ο οποίος προέρχεται από ήττα με σκορ 3-0 από τον Μέγα Αλέξανδρο Χαλκιάδων.

Ο Ατρόμητος Βαμβακούς τώρα ο οποίος έχει επίσης 35 βαθμούς και προέρχεται από νίκη με σκορ 0-4 στην έδρα της Ακαδημίας Αχιλλέως Φαρσάλων αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Θύελλα Βασιλί η οποία με 21 βαθμούς βρίσκεται στην 7η θέση και προέρχεται από νίκη άνευ αγώνος καθώς αντιμετώπιζε τον Άγιο Γεώργιο ο οποίος αποχώρησε από το πρωτάθλημα σε ένα τοπικό ντέρμπι με μεγάλο ενδιαφέρον.

Η τρίτη της βαθμολογίας Αναγέννηση Φαρσάλων η οποία έχει 30 βαθμούς και προέρχεται από την λευκή ισοπαλία κόντρα στην Δόξα Υπέρειας στο τοπικό ντέρμπι αντιμετωπίζει στο Δημοτικό Στάδιο Φαρσάλων τον 8ο με 17 βαθμούς Μυραικό ο οποίος προέρχεται από νίκη κόντρα στην Αναγέννηση Ζαππείου.

Η 4η της βαθμολογίας Δόξα Υπέρειας η οποία έχει 27 βαθμούς αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον 5ο με 24 βαθμούς Μέγα Αλέξανδρο Χαλκιάδων σε ένα τοπικό ντέρμπι το οποίο αναμένεται να κρίνει πολλά για την συνέχεια της σεζόν.

Η Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων ταξιδεύει στο Ζάππειο να αντιμετωπίσει την Αναγέννηση.

Η Νίκη Κρήνης θα πάρει το τρίποντο άνευ αγώνος καθώς αντιμετωπίζει τον Άγιο Γεώργιο.

Σίγουρα πρόκειται για μια αγωνιστική η οποία αναμένεται να κρίνει πολλά με πολλές και ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.

Όλες οι αναμετρήσεις θα διεξαχθούν το Σάββατο 2 Μαρτίου και ώρα 15:30.

Βαθμολογία:

1. Α.Ο. Ναρθακίου 35**
2. Ατρόμητος Βαμβακούς 35
3. Αναγέννηση Φαρσάλων 30
4. Δόξα Υπέρειας 27
5. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 24
6. Αναγέννηση Ζαππείου 21
7. Θύελλα Βασιλί 21
8. Μυραϊκός 17
9. Νίκη Κρήνης 16**
10. Ακαδημία Αχιλλέως 10
11. Σταυραετός 1

** ΑΟ Ναρθακίου και Νίκη Κρήνης έχουν ένα ματς λιγότερο

Η Επόμενη (15η) αγωνιστική (2/3- 15:30).
Νίκη Κρήνης – Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 3-0 (α.α.)
Θύελλα Βασιλί- Ατρόμητος Βαμβακούς
Αναγέννηση Ζαππείου – Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων
Σταυραετός – ΑΟ Ναρθακίου
Αναγέννηση Φαρσάλων – Μυραϊκός
Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων – Δόξα Υπέρειας

Κάντε εγγραφή στο κανάλι μας για να βλέπετε πρώτοι όλα τα νέα βίντεο!