Ήττα για τον Αθλητικό στο Αγ. Θωμά

Την ήττα με σκορ 53 – 34 γνώρισε ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων στην έδρα του Sports Academy στο Κλειστό Γυμναστήριο του Αγίου Θωμά στην Λάρισα.

Πλέον ο Αθλητικός με ρεκόρ 3 νίκες και 11 ήττες βρίσκεται στην 8η θέση του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ κατηγορίας.

Οι Φαρσαλινοί «πάλεψαν» για ένα ημίχρονο στην αναμέτρηση έμειναν κοντά στο σκορ όμως στο τέλος η διαφορά άνοιξε υπέρ των γηπεδούχων.

Πιο συγκεκριμένα στο πρώτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και οι γηπεδούχοι είχαν βραχεία κεφαλή με σκορ 15 – 14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με σερί 16 – 7 πέρασαν μπροστά με 10 πόντους (31 – 21).

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους και με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου το 14 – 5 πέρασαν μπροστά με 19 (45 – 26) και εν τέλει πήραν την νίκη με σκορ 53 – 34.

Πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού ήταν ο Χασιώτης με 13 ποντούς ενώ από πλευράς Φαρσαλινών ο Γιώργος Ζάγκας με 11 «πάλεψε» επιθετικά.

ΤαΔεκάλεπτα: 15-14, 31-21, 45-26, 53-34

Διαιτητές:Φακίτσας – Παλιοβάιος

Sports Academy(Γκόρης) Πολιτίδης, Καραπάνος 3(1), Στεφούδης 9(2), Καλογιάννης 4, Γκαραγκούνης 11, Χασιώτης 13(3), Αντύπας 8, Χήρας 5(1), Γκατζούνης .

Α.Σ.Φαρσάλων (Μανετζής): Θεοχάρης , Καλογερόπουλος , Ζάγκας 11(2), Γιαννούλης 2, Μάρκος 3(1), Μανετζής Αντ.3(1), Παπατζελίδης , Χρόνης 3, Ζαχαρής 3, Ρούμπας 9.