“Διπλό τετράδας” για την Δόξα Υπέρειας!

Η Δόξα Υπέρειας «καθάρισε» νωρίς την υπόθεση νίκη κόντρα στον Σταυραετό Σταυρού, τον οποίο και κέρδισε με σκορ 0 – 2.

Οι «μαυραετοί» σκόραραν δυο τέρματα στα πρώτα είκοσι λεπτά, πήραν ακόμη τρεις πόντους στο «σακούλι» τους και πλέον έφτασαν τους 16 και σε συνδυασμό με την ήττα του Μέγα Αλέξανδρου Χαλκιάδων τον προσπέρασαν και βρίσκονται στην 4η θέση.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον Δημητρίου να κάνει την σέντρα στο 15’ και τον Γκατζόγια με πλασέ να πετυχαίνει το 0 – 1.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Γιώργος Τσιούρης έκανε την κάθετη πάσα στον Φιτσόπουλο ο οποίος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και με πλασέ πέτυχε το 0 – 2, «καθαρίζοντας» νωρίς την υπόθεση νίκη.

Από εκεί και έπειτα οι φιλοξενούμενοι έχασαν πολλές καλές στιγμές με τους Αποστόλη Παπαδόπουλο, Φιτσόπουλο, Καλφόγλου και Γκατζόγια.

Επίσης ο Δημητρίου έχασε δυο τετ α τετ τα οποία δεν βρήκαν στόχο, ενώ ακυρώθηκε και τέρμα της Δόξας ως οφσάιντ και έτσι παρέμεινε το 0 – 2 μέχρι την λήξη του αγώνα.

Δόξα Υπέρειας (Γιάννης Βασιλείου): Ευθυμιάδης, Παπαδόπουλος Απ., Ευθυμιάδης Β., Τσούνι, Δημητρίου Απ., Τσιούρης Γ., Τσακίρης (75’ Πολύζος Δ.), Φιτσόπουλος, Καλφόγλου, Γκατζόγιας (50’ λ.τ. Λαυδής), Παπαδόπουλος Απ.