“Διπλό” από ημίχρονο για την Αναγέννηση

Την δεύτερη νίκη της πέτυχε η Αναγέννηση Φαρσάλων σε ισάριθμα παιχνίδια καθώς επιβλήθηκε με σκορ 0 – 4 του Σταυραετού στον 2ο όμιλο της Β ΕΠΣΛ κατηγορίας.

Μάλιστα η Αναγέννηση «καθάρισε» την υπόθεση νίκη σε ελάχιστα λεπτά στο πρώτο μέρος, ρίχνοντας «στροφές» στην επανάληψη.

Έτσι οι «κόκκινοι» έφτασαν τους 6 βαθμούς.

Τις βάσεις της επικράτησης τις έθεσαν πολύ γρήγορα καθώς μόλις στο 8’ έπειτα από μπαλιά του Νίκου Παλαμίδα, ο Μουτκανάς με πλασέ άνοιξε το σκορ.

Είκοσι λεπτά περίπου αργότερα ο Νίκος Παλαμίδας συνδυάστηκε ωραία με τον Ζαγγανά, ο τελευταίος τροφοδότησε τον Τσούλη που πλάσαρε εύστοχα από κοντά και έκανε το 0-2.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Μουτκανάς «έσπασε» στον Χρήστο Ζαγγανά και αυτός με σουτ έκανε το 0-3.

Στο 40’ ο Χρήστος Ζαγγανάς και πάλι «σέρβιρε» αυτή την φορά για τον Πατσιούρα και αυτός με ωραίο σουτ πέτυχε το τελικό 0 – 4.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έχασαν πολλές ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ με κορυφαία αυτή του 90’ όταν έπειτα από σέντρα του Σαλή ο Βαΐτσης με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Σταυραετού.

Η Σύνθεση

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Β. Παλαμίδας, Πατσιούρας (46’ Βαΐτσης), Αρβανιτοζήσης, Ζαγγανάς Χρ., Μουτκανάς, Θεοχαρόπουλος (54′ Λάμπρου), Τσούλης (54’ Σαλής), Μπανιάς, Δημουλάς, Αγγελάκης, Ν. Παλαμίδας (46’ Γιαχνής).

Κάντε εγγραφή στο κανάλι μας για να βλέπετε πρώτοι όλα τα νέα βίντεο!