Εντός έδρας ήττα για τον ΑΟ Ναρθακίου

Ο ΑΟ Ναρθακίου πλήρωσε τα αμυντικά λάθη του στην αναμέτρηση κόντρα στον Ιπποκράτη και έτσι γνώρισε την ήττα με σκορ 0-3.

Έτσι οι γαλάζιοι βρίσκονται στην ένατη θέση με 23 βαθμούς όντας ισόβαθμοι με τον Άρη Διλόφου έπειτα από 23 αγωνιστικές στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΛ κατηγορίας.

Αρχικά στο 30ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το λάθος στην άμυνα του ΑΟΝ και με κοντινό πλασέ άνοιξαν το σκορ.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν ώστε να πετύχουν την ισοφάριση και έχασαν δύο καλές στιγμές με τον Γιαντσίδη.

Εν τέλει στα τελευταία πέντε λεπτά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν χώρο στην αντεπίθεση και με δύο γρήγορα τέρματα ένα στο 82 και ένα 85ο λεπτό πήραν το τρίποντο με σκορ 0-3.

Η Σύνθεση ΑΟ Ναρθακίου (Γιάννης Τριάντης): Αποστολάκης, Λελεντζής Στ., Μπουλούτσος, Κατσικόπουλος, Ασλανίδης (60′ Σίσκος), Καπετάνος Χρ., Κόκκαλης (50′ Καπετάνος Γ.), Μισαηλίδης, Γιαντσίδης, Μανταλιάς, Αγγελάκης.