Έκλεισε με νίκη την σεζόν ο Αθλητικός!

Ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων παίζοντας συγκεντρωμένα για τρία δεκάλεπτα, έκαμψε την αντίσταση της Αναγέννησης Καλοχωρίου με σκορ 57-49 στο τελευταίο παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ κατηγορίας το οποίο διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο των Φαρσάλων.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο δεκάλεπτο είδαν την Αναγέννηση να έχει τον έλεγχο του αγώνα και να παίρνει κεφάλι στο σκορ, με την λήξη της περιόδου να βρίσκει το Καλοχώρι μπροστά με πέντε πόντους (11-16).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Αντώνη Μανετζή ισορρόπησαν και κατάφεραν με επιμέρους σκορ 22-12 να πάνε στα αποδυτήρια όντας μπροστά με πέντε πόντους (33-28).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι – χέρι και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν με σκορ δεκαλέπτου 8-11 να μειώσουν στο καλάθι (41-39).

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι κίτρινοι παρουσιάστηκαν συγκεντρωμένοι και σοβαροί τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση και με επιμέρους σκορ 16-10 κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο με σκορ 57-49 και να κλείσουν την σεζόν με θετικό πρόσημο στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.
Πρώτος σκόρερ του Αθλητικού ήταν ο Ζάγκας με 19 πόντους ενώ 13 είχε ο Ζαχαρής.

Δεκάλεπτα: 11-16, 33-28, 41-39, 57-49

Α.Σ.Φαρσάλων (Μανετζής Α.): Μανετζής Χ. 2, Θεοχάρης 1, Μανετζής Αντ , Χρόνης 6, Ζάγκας 19(2), Γκρίτζαλης 4(1), Μάρκος 8(2), Γεωργολόπουλος, Ζάχαρης 13, Ρούμπας 4

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Ηλιάδης): Πανάγος 2, Κοτρώνης Τ. 2, Χατζητούρνος,  Κοτρώνης Σ.15(1) , Αρσενίου 13(2),  Καρανίκας 2, Ντάσιος 2, Κουτσιώρας 2, Πουσπουρίκας 11