“Χ”ορταστικο ματς και όλα μοιρασμένα για Ζάππειο και ΑΟ Ναρθακίου

Ο ΑΟ Ναρθακίου κατάφερε να ανοίξει το σκορ στην έδρα της Αναγέννησης Ζαππείου, οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στις καθυστερήσεις να πετύχουν την ισοφάριση και να πάρουν έναν βαθμό με σκορ 2-2.

Έπειτα από 20 αγωνιστικές οι γαλάζιοι βρίσκονται στην 9η θέση με 22 βαθμούς.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 25′ όταν ο Θανάσης Λελεντζής έκανε την επέλαση, έσπασε την μπάλα και ο επερχόμενος Μισαηλίδης με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα.

Ο ΑΟΝ έχασε σωρεία ευκαιριών με τους Θανάση Τσούλη και Μισαηλίδη να αστοχούν από πλεονεκτική θέση σε τρεις περιπτώσεις.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν αρχικά να ισοφαρίσουν στο 50′ έπειτα από αντεπίθεση με εύστοχο πλασέ από θέση τετ α τετ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα πέτυχαν την ολική ανατροπή με εύστοχη κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν ώστε να πετύχουν την ισοφάριση και το κατάφεραν στο 90+2′ όταν ο Μισαηλίδης εκτέλεσε το φάουλ και ο Αρσενόπουλος με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2-2.

ΑΟ Ναρθακίου (Γιάννης Τριάντης): Αποστολάκης, Αρσενόπουλος, Λελεντζής Στ., Κατσικόπουλος, Λελεντζής Θ., Καπετάνος, Μπουλούτσος, Μανταλιάς, Ασλανίδης, Τσούλης Θ., Μισαηλίδης.