Ήττα για τον ΑΣΦ στην Σκιάθο

Την ήττα με σκορ 75-63 γνώρισε ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων κόντρα στην Σκιάθο στο Κλειστό Γυμναστήριο της Σκιάθου.
Μια ήττα που δεν έχει αντίκτυπο για τους Φαρσαλινούς όσο αναφορά την υπόθεση παραμονή στην κατηγορία.

Οι κίτρινοι ταξίδεψαν με έξι μπασκετμπολίστες στην αποστολή, παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί, όμως εν τέλει γνώρισαν την ήττα.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο παρκέ και στο πρώτο δεκάλεπτο πέρασαν μπροστά με 25-7.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισορροπήσουν την αναμέτρηση, βρήκαν ρυθμό στην επίθεση και κατάφεραν να μειώσουν με την λήξη του ημιχρόνου να τους βρίσκει πίσω με έντεκα πόντους (44-33).

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα της αναμέτρησης ήταν όπως και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να έχουν το προβάδισμα και την ομάδα του Αντώνη Μανετζή να έχει επαφή με το σκορ, δίχως όμως να καταφέρει να περάσει μπροστά.

Έτσι η λήξη της αναμέτρησης βρήκε την ομάδα της Σκιάθου να παίρνει το ροζ φύλλο με σκορ 75-63.

Σύσσωμη η ομάδα του Αθλητικού Συλλόγου Φαρσάλων ευχαριστεί θερμά την ομάδα της Σκιάθου για την άψογη φιλοξενία της.

Τα Δεκάλεπτα: 25-7, 44-33, 51-40, 75-63.

Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων (Αντώνης Μανετζής): Θεοχάρης 12 (2), Μάρκος 15 (1), Γκρίτζαλης 16 (1), Ζαχαρής 14 (1), Μανετζής Α. 6 (2), Γεωργολόπουλος.