Δηλώσεις προπονητών Αλεξίου – Τσιάρα

Δηλώσεις έκαναν έπειτα από την λήξη του μεγάλου ντέρμπι της Γ ΕΠΣΛ, ανάμεσα στην Θύελλα Βασιλί και την Νίκη Κρήνης το οποίο είχε πολλές συγκινήσεις και εν τέλει ολοκληρώθηκε ισόπαλο με σκορ 2-2 οι προπονητές των δύο ομάδων, Γιώργος Αλεξίου και Σάκης Τσιάρας.

Ο κ. Αλεξίου στάθηκε στην αδράνεια της ομάδος του στα τελευταία λεπτά που επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να πετύχουν δύο τέρματα και να ισοφαρίσουν, ενώ αναφέρθηκε και στον διαιτητή της αναμέτρησης ο οποίος σύμφωνα με τους ανθρώπους των γηπεδούχων κράτησε πολλά λεπτά καθυστερήσεων.

Ενώ από την άλλη πλευρά ο προπονητής των μπλε Σάκης Τσιάρας αναφέρθηκε στο μέταλλο πρωταθλητή που έχει αποκτήσει η ομάδα του, δήλωσε απόλυτα ικανοποιημένος και θεωρεί ότι αυτή η ισοπαλία οφείλεται στο οικογενειακό κλίμα της ομάδος και στο μέταλλο των ποδοσφαιριστών του.
Αναλυτικά τα όσα δήλωσαν οι δύο προπονητές.

Γιώργος Αλεξίου (Θύελλα Βασιλί): “Η μπάλα είναι γένους θηλυκού και τιμωρεί, εμείς σήμερα καταφέραμε να έχουμε την τύχη στα χέρια μας μέχρι και το 90′ όμως με κάποιες στιγμές αδράνειας χάσαμε δύο υπέρ πολύτιμους βαθμούς στο τέλος. Πιστεύω ότι και ο διαιτητής της αναμέτρησης έπαιξε ρόλο σε αυτό καθώς λανθασμένα κράτησε περισσότερο χρόνο καθυστερήσεων. Όμως παρά το λάθος του διαιτητή εμείς δεν αντιδράσαμε σωστά όταν είχαμε το υπέρ μας σκορ και έτσι δεχθήκαμε δύο γκολ και χάσαμε δύο βαθμούς. Πλέον έχουν μείνει δύο παιχνίδια, εμείς θα προσπαθήσουμε να πετύχουμε δύο νίκες και να κάνουμε το καλύτερο δυνατό, δεν τα παρατάμε προχωράμε και συνεχίζουμε να δουλεύουμε μέχρι το τέλος.”

Σάκης Τσιάρας (Νίκη Κρήνης): Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου που δεν παράτησαν το παιχνίδι και πάλεψαν μέχρι το τέλος και δικαιώθηκαν.
Αυτοί οι παίκτες έχουν το μέταλλο του πρωταθλητισμού και πάντα τα δίνουν όλα για να κερδίζουν. Η πίστη για το σημερινό παιχνίδι πήγαζε από το οικογενειακό κλίμα που έχουμε ως ομάδα και στο τέλος καταφέραμε να πάρουμε δύο πολύτιμους βαθμούς. Μένουν δύο παιχνίδια, θα συνεχίσουμε με τον ίδιο ζήλο και πάθος και στόχος μας είναι να κατακτήσουμε την πολυπόθητη άνοδο και να αλλάξει η Νίκη Κρήνης σελίδα. Όλοι οι ποδοσφαιριστές έχουν χαρακτήρα και προσωπικότητα και τους αξίζουν συγχαρητήρια για την μεγάλη προσπάθεια τους.”