Πάλεψε για ένα ημίχρονο η Κ21 του Γυμναστικού

Την ήττα με σκορ 84-66 γνώρισαν οι μικροί του Γυμναστικού Συλλόγου Φαρσάλων στην εξ αναβολής αναμέτρηση της Τετάρτης στο Κλειστό Γυμναστήριο του Αγίου Θωμά στην Λάρισα από την ομάδα του Sports Academy.

Οι μπλε πάλεψαν στο πρώτο ημίχρονο καθώς αρχικά στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν πίσω στο σκορ με 21-20, ενώ η λήξη του πρώτου μέρους τους βρήκε πίσω με τρεις πόντους (40-37).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 23-15 κατάφεραν να περάσουν μπροστά με εννέα πόντους (63-52) και εν τέλει να πάρουν το ροζ φύλλο με σκορ 84-66.

Δεκάλεπτα: 21-20, 40-37, 63-52, 84-66

Sports Academy (Θεοδωρόπουλος Β. – Γκόρης): Νιαούδης, Διαμαντής , Θεοδωρόπουλος 2, Ζαχαράκης , Χουλιαρός 16(1), Γκουτσίδης 18, Γκαραγκούνης 10, Χασιώτης 12(2), Κορκοβέλος 11, Αντύπας 8, Χήρας 7(1).

Κ21 Γ.Σ. Φαρσάλων (Ρίζος): Παπαγεωργίου, Ερελιάδης, Αλεξόπουλος, Βασιλείου, Λιούπης , Μπακαλόπουλος, Δημόπουλος, Ταστεμίρογλου, Τριανταφύλλου, Ντίνος.