Ήττα για τον Γ.Σ.Φαρσάλων στον Λαγκαδά

Την τρίτη εκτός έδρας ήττα του γνώρισε ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων ο οποίος σε ένα πολύ κλειστό και δυνατό παιχνίδι με τις άμυνες να έχουν τον κύριο λόγο ηττήθηκε με σκορ 59-52 από την ομάδα του Ερμή Λαγκαδά και έτσι πλέον μετράει τρείς νίκες και ισάριθμες ήττες.

Η αναμέτρηση ήταν από την αρχή πολύ κλειστή με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι χέρι και το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 18-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα δεν άλλαξε με τις δύο ομάδες να παίζουν δυνατές άμυνες και η λήξη του ημιχρόνου βρήκε μπροστά τον Ερμή με 31-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να περάσουν μπροστά με 47-38 τρέχοντας επιμέρους σκορ 16-11.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Γυμναστικός προσπάθησε να αντιδράσει όμως εν τέλει γνώρισε την ήττα με 59-52.

Τα Δεκάλεπτα: 18-16, 31-27, 47-38, 59-52.

Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων (Στέφανος Πέρκος): Σαββίδης 3 (1), Νικολόπουλος 5 (1), Ντίνος 4, Μακρής 10, Σιόλογκας 11, Αναγνωστοπουλος Γιώργος 18 (2), Χαιρετίδης 3 (1), Λούτας, Τέλιος, Καραδήμας, Συνετός, Λιούπης.