Άτυχος και ισόπαλος ο Α.Ο.Ν.

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΑΟ Ναρθακίου και την Μάνδρα.

Έτσι οι γαλάζιοι έφτασαν τους 7 βαθμούς στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΛ κατηγορίας.
Στα της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν σε μια αντεπίθεση να ανοίξουν το σκορ στο 15′.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν άμεσα και πέντε λεπτά αργότερα ο Θανάσης Τσούλης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ δίχως όμως να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Γιαντσίδης σημάδεψε το δοκάρι της Μάνδρας με κεφαλιά.
Εν τέλει στο 35′ η πίεση των γηπεδούχων απέδωσε καρπούς όταν ο Μανταλιάς εκτέλεσε το φάουλ και ο Γιαντσίδης με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Εν συνεχεία οι γαλάζιοι πίεσαν ώστε να πετύχουν την ολική ανατροπή όμως ο Θανάσης Τσούλης έχασε και πάλι σπουδαία ευκαιρία από θέση τετ α τετ.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του κ. Τριάντη συνέχισαν να έχουν την κατοχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων δίχως όμως να καταφέρουν να πετύχουν το πολυπόθητο τέρμα και έτσι παρέμεινε το 1-1 μέχρι την λήξη.

ΑΟ Ναρθακίου (Γιάννης Τριάντης): Ατόσογλου, Λελεντζής, Κατσικόπουλος, Τριάντης (50′ Καπετάνος Χρ.) Κόκκαλης (80′ Αγγελάκης), Μπούσιος, Γιαντσίδης, Μανταλιάς, Τσούλης Δ., Τσούλης Θ., Μισαηλίδης.