Το ποδοσφαιρικό καλεντάρι 04-05 Νοεμβρίου

Αγωνιστικών υποχρεώσεων συνέχεια έχουμε στα πρωταθλήματα της Β και Γ ΕΠΣΛ έπειτα από το ρεπό της προηγούμενης εβδομάδας.
Στην Α1 ΕΠΣΛ αρχικά ο Ολυμπιακός Αμπελιάς ο οποίος συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία του αντιμετωπίζει εντός έδρας την Αναγέννηση Καλοχωρίου με σκοπό να συνεχίσει τα νικηφόρα αποτελέσματα και να παραμείνει στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Αναλυτικά η 8η αγωνιστική (4/11, 15:00)

Αστέρας Τυρνάβου 2010 – Αμπελωνιακός 0-3 (α.α.)

ΑΟ Ελευθερών – Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων

Ολυμπιακός Αμπελιάς – Αναγέννηση Καλοχωρίου

ΑΕ Κιλελέρ – Ακαδημία Τυρνάβου

Όλυμπος Γόννων – Ένωσις Μελίας

ΑΟ Αμπελοκήπων – ΑΟ Μαυροβουνίου

Νεάπολη Λάρισας – Αετός Μακρυχωρίου

Φιλοκτήτης Μελιβοίας – Αστήρ Μελισσοχωρίου

Και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. ΑΕ Κιλελέρ 17

2. Ολυμπιακός Αμπελιάς 16

3. Αετός Μακρυχωρίου 16

4. Αμπελωνιακός 16

5. Ακαδημία Τυρνάβου 16

6. Μαυροβούνι 14

7. Νεάπολη 13

8. Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων 12

9. Αστήρ Μελισσοχωρίου 8

10. Όλυμπος Γόννων 8

11. Ελευθεραί 7

12. Αμπελόκηποι 5

13. Φιλοκτήτης Μελιβοίας 4

14. Ένωση Μελίας 3

15. Αναγέννηση Καλοχωρίου 3

16. Αστέρας Τυρνάβου -*

* Ο Αστέρας Τυρνάβου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΛ κατηγορίας όπου συμμετέχουν οι ομάδες της Επαρχίας Φαρσάλων οι αναμετρήσεις θα διεξαχθούν το Σάββατο 4/11 και ώρα 15:00.
Στο τοπικό ντέρμπι η Αναγέννηση Φαρσάλων η οποία βρίσκεται στην 5η θέση με 7 βαθμούς θα αντιμετωπίσει στο Δημοτικό Στάδιο των Φαρσάλων την Δόξα Υπέρειας η οποία βρίσκεται στην 3η θέση με 9 πόντους.
Ο Άρης Διλόφου ο οποίος μετράει επίσης 7 πόντους θα αγωνιστεί εκτός έδρας στην έδρα της Ανθούπολης.
Ο ΑΟ Ναρθακίου ο οποίος βρίσκεται στην 9η θέση με 6 βαθμούς θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Μάνδρα η οποία επίσης έχει 6 βαθμούς.
Ο Ατρόμητος Βαμβακούς τώρα ο οποίος μετράει 3 βαθμούς και βρίσκεται στην 12 θέση θα αντιμετωπίσει στην έδρα του την ουραγό Χαραυγή.
Ενώ η Ακαδημία Αχιλλέα Φαρσάλων η οποία μέχρι στιγμής δεν έχει βαθμό θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Αναγέννηση Ζαππείου.

Αναλυτικά η 5η αγωνιστική (4/11, 15:00)

Αναγέννηση Φαρσάλων – Δόξα Υπέρειας

ΑΟ Ναρθακίου – Α.Ε.Μάνδρας 2016

Ατρόμητος Βαμβακούς – Α.Ε.Σ. Χαραυγή

Προμηθέας ΑΕ Λάρισας – Δόξα Ραχούλας

Αναγέννηση Ζαππείου – Ακαδημία Αχιλλέα Φαρσάλων

Ιπποκράτης – Παναγροτικός Νίκαιας

Ανθούπολη – Άρης Διλόφου

Και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Ιπποκράτης 10

2. Προμηθέας Αε Λάρισας 10

3. Δόξα Υπέρειας 9

4. Παναγροτικός Νίκαιας 8

5. Αναγέννηση Φαρσάλων 7

6. Άρης Διλόφου 7

7. ΑΕ Μάνδρας 2016 6

8. Αναγέννηση Ζαππείου 6

9. Ναρθάκι 6

10. Ανθούπολη 5

11. Δόξα Ραχούλας 3

12. Ατρόμητος Βαμβακούς 3

13. Ακαδημία Αχιλλέα Φαρσάλων 0

14. ΑΕΣ Χαραυγή 0

Επίσης αγωνιστική δράση έχουμε και στην Γ ΕΠΣΛ κατηγορία όπου οι ομάδες της Επαρχίας μας βρίσκονται στον πρώτο όμιλο.
Το Σάββατο 4/11 θα διεξαχθεί μια αναμέτρηση καθώς η Θύελλα Βασίλι θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Μυραϊκό.
Ενώ την Κυριακή 5/11 ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων θα αντιμετωπίσει στην έδρα του τον Σταυραετό, η Νίκη Κρήνης θα αντιμετωπίσει εντός έδρας επίσης τον Άγιο Θωμά και ο Άγιος Γεώργιος τον Μαχητή Τερψιθέας.
Όλες οι αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 15:00.

Αναλυτικά η 4η αγωνιστική

(4/11, 15:00)

Θύελλα Βασιλί – Μυραϊκός

(5/11, 15:00)

1ος όμιλος

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων – Σταυραετός

Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων – Μαχητής Τερψιθέας

Νίκη Κρήνης – Άγιος Θωμάς

Βαθμολογία

1. Νίκη Κρήνης 9

2. Φορτούνα Κουτσοχέρου 7

3. Θύελλα Βασιλή 6

4. Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων 4

5. Μυραϊκός 3

6. Άγιος Θωμάς 3

7. Μαχητής Τερψιθέας 1*

8. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων -3*

9. Σταυραετός -6*

*Ο Άγιος Γεώργιος και ο Σταυραετός ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς και η Τερψιθέα με -2 βαθμούς.

 

 

Κάντε εγγραφή στο κανάλι μας για να βλέπετε πρώτοι όλα τα νέα βίντεο!