Διπλό από ημίχρονο και 3Χ3 για την Νίκη!

Σκοράροντας οκτώ τέρματα η Νίκη Κρήνης κέρδισε με 0-8 τον Σταυραετό και έκανε το 3 στα 3 στο φετινό πρωτάθλημα της Γ ΕΠΣΛ κατηγορίας.
Οι παίκτες του κ. Τσιάρα άνοιξαν το σκορ στο 14′ με δυνατό σουτ του Αλεξανδράκη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Τσανάκας πέτυχε το 0-2.
Ενώ στο 34′ ο Τζερεμές πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ σε κενή εστία πέτυχε το 0-3.
Πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Βατσίκας με σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 0-4.
Με το καλημέρα του δεύτερου μέρους ο Τζερεμές με τον ίδιο τρόπο όπως και στο πρώτο γκολ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και το 0-5.
Ενώ στο 68′ ο Μαργαριτόπουλος πέτυχε με σουτ έξω από την περιοχή το 0-6.
Δέκα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Μαγαλιού να γράψει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ για το 0-7.
Ενώ στο 83′ ο Μαργαριτόπουλος με σουτ πέτυχε το τελικό 0-8 σημειώνοντας παράλληλα και αυτός το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
Η Νίκη σημάδεψε και δύο φορές το δοκάρι του Σταυραετού με τους Αλεξανδράκη και Βατίκα.
Οι Συνθέσεις

Σταυραετός: Πατούνας, Τσιλήρας, Αγγέλης, Νταβέλης, Μάρκογλου, Ρουμελιώτης, Νανούλης, Πάλλας, Γιαννούλης, Μανούσος, Ψαλλίδας, Καρακόζης.

Νίκη Κρήνης (Σάκης Τσάρας): Καραστέργιος, Σελλήνης (55′ Μαγαλιός), Βασιλόπουλος (60′ Αγγελάκοπουλος), Ζησόπουλος, Πετρόπουλος, Βατσίκας, Αλεξανδράκης, Τσανάκας (50′ Μαργαριτόπουλος Γ.), Τσάρας, Τζερεμές (80′ Διαμάντης), Μαργαριτόπουλος Κ.