“Ανατρεπτική” ήττα…

Την ήττα με ανατροπή δέχθηκε ο Α.Ο. Ναρθακίου στην έδρα του με σκορ 1 – 3 κόντρα στο Μαυροβούνι.

Έτσι ο Α.ΟΝ παρέμεινε στους 30 βαθμούς και την έβδομη θέση έπειτα από 23 αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 42′ με όμορφο πλασέ  του Δημήτρη Τσούλη από πλεονεκτική θέση, με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στο ημίχρονο με το σκορ υπέρ τους.

Μάλιστα οι παίκτες του κ. Τριάντη έχασαν και άλλες ευκαιρίες με τους Κατσαρό, Σιδηρόπουλο και Τσούλη δίχως όμως να καταφέρουν να πετύχουν άλλο τέρμα.

Στην επανάληψη οι «πετεινοί” κατάφεραν με το “καλημέρα” να ισοφαρίσουν με κεφαλιά του Μπατζέλα.

Ενώ στο 73′ το Μαυροβούνι κατάφερε να πάρει “κεφάλι” στο σκορ με κεφαλιά του Μαντζιαφούλη.

Το τελικό 1 – 3 διαμόρφωσε με σουτ, ο Πεζής στο 77ο λεπτό.

Α.Ο. Ναρθακίου (Γιάννης Τριάντης): Ατόσογλου, Καπετάνος, Λελεντζής, Μπακογιάννης, Κατσικόπουλος, Γιαντσίδης, Τσούλης (75′ Μπουλούτσος), Σιδηρόπουλος, Παλαμίδας, Κατσαρός, Κοιλιάρογλου.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Χρήστος Μαντζιαφούλης): Καραποστόλης, Βαρσάμης, Παπαϊωάννου, Μαντζιαφούλης, Σαράντης, Μπατζέλας, Τατσέλος, Ακριβόπουλος, Πάττας, Πεζής, Μπάγκας Αρ. (80′ Ριζόπουλος).