“Καθάρισε” στο δεύτερο η Αναγέννηση!

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ η Αναγέννηση Φαρσάλων βρήκε τα ψυχικά αποθέματα κατάφερε να κάνει ακόμη μια ανατροπή και εν τέλει να πάρει το “τρίποντο” με σκορ 3 – 1 κόντρα στην ομάδα των Λύκων.

Με αυτή την νίκη οι “κόκκινοι” έφτασαν τους 33 βαθμούς και βρίσκονται στην 3η θέση του πρώτου ομίλου της Β ΕΠΣΛ κατηγορίας απέχοντας τέσσερις βαθμούς από την κορυφή.

17273517_720684841425434_955499659_o

Οι Λύκοι κατάφεραν να πιάσουν στον “ύπνο” τους γηπεδούχους καθώς στην πρώτη τους “επίσκεψη” στα αντίπαλα καρέ, πήραν “κεφάλι” στο σκορ όταν στο 23′ και έπειτα από σέντρα από τον χώρο του κέντρου στην πλάτη της άμυνας ο Κωσταρέλος έκανε το μονοκόμματο σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χαβίλα.

Η Αναγέννηση αντέδρασε άμεσα και επτά λεπτά αργότερα κατάφερε να φέρει το παιχνίδι εκ νέου στα ίσια.

Ο Κουκουτής έκανε την σέντρα από τα αριστερά, δημιουργήθηκε αναταραχή στην περιοχή των Λύκων και ο Κούμρια με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 1.

17273468_720684411425477_1025432742_o

Επτά λεπτά αργότερα οι δυο ομάδες έμεινα με δέκα παίκτες καθώς οι Κατσανάκης και Κωσταρέλος είδαν την απευθείας κόκκινη κάρτα έπειτα από ένα σκληρό μαρκάρισμα του πρώτου και μίνι σύρραξη.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν την ολική ανατροπή, καθώς στο 50′ ο Κοτάκος, “‘έσπασε” στον Γιαχνή, αυτός έκανε την σέντρα από τα αριστερά και ο Δημήτρης Αρβανιτοζήσης με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας των Λύκων και πέτυχε το 2 – 1.

17237048_720684901425428_1173598081_o

Αυτό το γκολ έδωσε “φτερά” στους “κόκκινους” οι οποίοι πίεσαν ασφυκτικά, όμως είδαν σε τρεις περιπτώσεις τετ α τετ, με τους Κοτάκο, Κούμρια και Ζαγγανά, τον αντίπαλο τερματοφύλακα να τους λέει “όχι”.

Εν τέλει την υπόθεση “τρίποντο” “κλείδωσε” στο 90′ ο Μουτκανάς με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα των Λύκων.

Η Σύνθεση

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Χαβίλας, Ρούμπας, Τριανταφύλλου, Γιαχνής (60′ Ζαγγανάς), Μαλέσκα, Κατσανάκης, Μουτκανάς, Κοτάκος, Κουκουτής (46′ Κούρος), Κούμρια, Αρβανιτοζήσης Δ. (70′ Πατσιούρας).