Πρόγραμμα τηλεοπτικών μεταδόσεων Euro 2016

Στα γήπεδα της Γαλλίας θα είναι στραμμένο το παγκόσμιο ποδοσφαιρικό ενδιαφέρον τον Ιούνιο καθώς εκεί θα διεξαχθεί το Euro 2016. Η ΕΡΤ θα μεταδώσει όλους τους αγώνες της διοργάνωσης και σήμερα ανακοίνωσε το αναλυτικό πρόγραμμα:

Παρασκευή 10/6

  • 22:00 Γαλλία – Ρουμανία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου

Σάββατο 11/6

  • 16:00 Αλβανία – Ελβετία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
  • 19:00 Ουαλία – Σλοβακία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
  • 22:00 Αγγλία – Ρωσία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη

Κυριακή 12/6

  • 16:00 Τουρκία – Κροατία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Περικλή Μακρή
  • 19:00 Πολωνία – Βόρεια Ιρλανδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
  • 22:00 Γερμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη

Δευτέρα 13 Ιουνίου

  • 16:00 Ισπανία – Τσεχία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη
  • 19:00 Ιρλανδία – Σουηδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
  • 22:00 Βέλγιο – Ιταλία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου

Τρίτη 14 Ιουνίου

  • 19:00 Αυστρία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Περικλή Μακρή
  • 22:00 Πορτογαλία – Ισλανδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη

Τετάρτη 15 Ιουνίου

  • 16:00 Ρωσία – Σλοβακία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
  • 19:00 Ρουμανία – Ελβετία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη
  • 22:00 Γαλλία – Αλβανία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου

Πέμπτη 16 Ιουνίου

  • 16:00 Αγγλία – Ουαλία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
  • 19:00 Ουκρανία – Βόρεια Ιρλανδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου
  • 22:00 Γερμανία – Πολωνία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη

Παρασκευή 17 Ιουνίου

  • 16:00 Ιταλία – Σουηδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
  • 19:00 Τσεχία – Κροατία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Περικλή Μακρή
  • 22:00 Ισπανία – Τουρκία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη

Σάββατο 18 Ιουνίου

  • 16:00 Βέλγιο – Ιρλανδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
  • 19:00 Ισλανδία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη
  • 22:00 Πορτογαλία – Αυστρία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου

Κυριακή 19 Ιουνίου

  • 22:00 Ελβετία – Γαλλία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
  • 22:00 Ρουμανία – Αλβανία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Περικλή Μακρή

Δευτέρα 20 Ιουνίου

  • 22:00 Σλοβακία – Αγγλία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
  • 22:00 Ρωσία – Ουαλία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη

Τρίτη 21 Ιουνίου

  • 19:00 Βόρεια Ιρλανδία – Γερμανία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου
  • 19:00 Ουκρανία – Πολωνία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
  • 22:00 Κροατία – Ισπανία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη
  • 22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη

Τετάρτη 22 Ιουνίου

  • 19:00 Ισλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Περικλή Μακρή
  • 19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου
  • 22:00 Σουηδία – Βέλγιο, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη
  • 22:00 Ιταλία – Ιρλανδία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη
Κάντε εγγραφή στο κανάλι μας για να βλέπετε πρώτοι όλα τα νέα βίντεο!