Τελείωσε με «τάληρο» και πάει μπαράζ!

Κείμενο Άλκης Σούρλας – Φωτογραφίες Γιώργος Γκαντέλος

Σκορ και θέαμα μοίρασε η Αναγέννηση Φαρσάλων στο τελευταίο παιχνίδι του 3ου ομίλου της Β ΕΠΣΛ κατηγορίας καθώς φιλοδώρησε με πέντε τέρματα την ομάδα της Χαραυγής (5 – 1).

Το συγκρότημα του Νίκου Θεοχαρόπουλου κατέλαβε την 2η θέση και θα αγωνιστεί στα μπαράζ για την άνοδό του στην Α1 ΕΠΣΛ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΑΡΣΑΛΩΝ-ΚΟΙΛΑΔΑ-0027

Στα της αναμέτρησης τώρα οι «κόκκινοι» μπήκαν από την αρχή καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και στο 17’ έφτασαν κοντά στο γκολ όμως το σουτ του Πατσιούρα από πλεονεκτική θέση «έγλειψε» το δοκάρι και πέρασε άουτ.

Εν τέλει το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 30’ ο Κουμρία καθώς έπειτα από πάσα του Απ. Τσιάμπα, «πάτησε» περιοχή απέφυγε με όμορφη προσποίηση τον προσωπικό του αντίπαλο και εκτέλεσε εύστοχα.

Ενώ 10’ αργότερα ο ίδιος παίκτης μπήκε στην περιοχή ανατράπηκε με τον κ. Τσιτσιρικά να υποδεικνύει την εσχάτη των ποινών.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Προσμίτης δίνοντας «αέρα» δυο τερμάτων στην ομάδα του.

Αυτό ήταν και το σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήραν την άγουσα για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και συγκεκριμένα στο 56’ ο Κούμρια πέτυχε ακόμη ένα υπέροχο τέρμα, καθώς με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο κιπερ.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο 60’ με σουτ του Πετράκη μέσα από την περιοχή.

Η «απάντηση» της Αναγέννησης όμως ήταν άμεση καθώς δυο λεπτά αργότερα και έπειτα από σέντρα του Βαρσάμη ο Χριστοδούλου με πλασέ μέσα από την «καρδιά» της περιοχής «έγραψε» το 4 – 1.

Το «κερασάκι» στην τούρτα το έβαλε στο 82’ ο Πατσιούρας.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Παλαμίδας, Μπόγκας, Κατσικόπουλος, Τσιάμπας Β. (46’ Σακκάς), Συμεωνίδης, Προσμίτης, Ζαγγανάς, Πατσιούρας, Σακελλαρίου (46’ Βαρσάμης), Κούμρια, Τσιάμπας Απ. (46’ Χριστοδούλου).