Πέρασε και από τον Αμπέλώνα

Ο Γυμναστικός πέρασε νικηφόρα στον εκτός έδρας αγώνα του με τον μαχητικό Αμπελώνα με 76-82. Το παιχνίδι δυσκόλεψε από νωρίς καθώς στην λήξη της πρώτης περιόδου βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2 πόντους. Στη συνέχεια η ομάδα του Μάκη Αλεξίου ανέβασε στροφές και έκλεισε το ημίχρονο με μια διαφορά 3 πόντων. Τρίτη και τέταρτη περίοδο ο Γυμναστικός έμεινε μέσα στο παιχνίδι και τελικά κέρδισε στην πολύ δυνατή έδρα του Αμπελώνα.Έγινε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ που μέχρι το τελευταίο λεπτό δεν είχε ξεκαθαρίσει το ποιος θα ήταν ο τελικός νικητής. Ο Γυμναστικός να σημειώσουμε οτι αγωνίστηκε χωρίς τρεις βασικούς του παίχτες λόγω τραυματισμών (Ίλτσογλου, Ντόνας, Μάρκος).

Τους ευχόμαστε περαστικά και γρήγορα να επανέλθουν και να βοηθήσουν την ομάδα.

Γυμναστικός (Αλεξίου): Κυριακόπουλος 15 (3), Αναγνωστόπουλος Γ. 25 (2), Μακρής 2, Ψύρρας 7, Φούντας 19 (2), Ντίνος 2,  Γιαννούλης, Αναγνωστόπουλος Χ. 12 (1).

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 19-24, 21-23 και 17-18.