Ξεκούραστο «διπλό»!

Του Άλκη Σούρλα

Έχοντας σε «τρελά κέφια» τον  Δημήτρη Δημητρακόπουλο (σ.σ σημείωσε 30 πόντους) ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων προσπέρασε το εμπόδιο του Άγιου Νέστορα με σκορ 51 – 68, επιστρέφοντας έτσι στα θετικά αποτελέσματα.

Οι «κίτρινοι» είχαν από την αρχή το πάνω «χέρι» στην αναμέτρηση και δεν το έχασαν σε κανένα σημείο.

Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με την ομάδα των Φαρσάλων να προηγείται με 10 – 25 και τον Δημητρακόπουλο να κάνει «πάρτι» σημειώνοντας 21 πόντους!

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τώρα η εικόνα δεν άλλαξε με τον Α.Σ.Φ να έχει μια διαφορά της τάξεως των δεκαπέντε περίπου πόντων και το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 21 – 36.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι παίκτες του Αντώνη Μανετζή πάτησαν «γκάζι» και με σκορ δεκαλέπτου 6 – 14 έφτασαν την διαφορά στους +23 πόντους (27 – 50).

Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε τίποτα με την ομάδα των Φαρσάλων  να πανηγυρίζει μια άνετη νίκη.

Στα πλαίσια της επόμενης αγωνιστικής ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων θα αντιμετωπίσει την Κυριακή 21/2 και ώρα 12:00 την Πράσινη Γωνιά στο Κλειστό Γυμναστήριο της πόλης μας.

Τα δεκάλεπτα: 10-25, 21-36, 27-50, 51-68

Α.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Μανετζής Αντ.): Μανετζής Χ. , Θεοχάρης 3 (1) , Ζάγκας 19 (1) , Θεοδωρόπουλος 3 (1) , Αλεξίου Ε. , Μανετζής Α. 7 (1) , Καναράς 2 , Δημητρακόπουλος 30 , Δημακόπουλος , Αλεξίου 4.